Místo: Stadion Osvobození, Na Lukách 466, 541 01 Trutnov

10.4. 2016  ČLŽ  U15   MFK Trutnov - FK Náchod 1:2 (0:2)

Góly:    27´ Vik (Sklenařík), 31´ Sklenařík (Netolický)

Sestava:  Nývlt (Janeček) - Franěk, Brožek, Kubrt, Výborný, Vacek (Kácovský), Šesler, Vančák,  Netolický (Zawada), Vik (Slavíček) (Laštovic), Sklenařík

Hodnocení:

Už od úvodního hvizdu bylo patrné, že náchodští žáci přijeli do Trutnova pro 3 body a velmi aktivní hrou diktovali v prvním poločase tempo hry. Odměnou za aktivitu jim byla akce z 27. minuty, kdy Dan Vik procedil míč střelou z vápna pod tělem domácího brankáře. Tato branka hosty ještě více nabudila a za dalších pět minut se skóre měnilo znovu. Dobrým presingem získal míč u postranní čáry Netolda, posunul míč na Sklíčka, který míč potáhl do vápna a z úhlu vymetl dělovkou šibenici - 0:2.

Druhý poločas se hrál jiný fotbal, kdy taktovku utkání převzal naopak Trutnov a náchodské fotbalisty již příliš na svou polovinu nepouštěl. Kontaktní branku vstřelili vzápětí, kdy domácí útočník posunul hlavou centrovaný míč přímo pod břevno. Dramatickou koncovku však naši kluci s vypětím všech sil zvládli a z Trutnova tak vezou cennou výhru a nové sebevědomí do dalších zápasů.

10.4. 2016  ČLŽ  U14   MFK Trutnov - FK Náchod 1:1 (1:4 pen.)

Góly:   10´ Laštovic (Kos)                          // pen: Vik, Kuneš, Laštovic, Slavíček

Sestava:  Jedlička (Kuneš) -  Petráš, Kalaš, Čejchan, Lokvenc,  Nosek (Tobiška), Zawada (Procházka), Slavíček, Kos (Hána), Vik, Laštovic

Hodnocení:

Do zápasu vykročil výrazně lépe domácí Trutnov, který hrál velmi agresivně, napadal naši rozehrávku a prakticky nás k ničemu nepustil. Paradoxně jsme se však z první vážnější akce dostali do vedení, kdy po závaru ve vápně posunul míč Kosák na Paťana Laštovice a ten prostřelil domácího golmana. Poté se hra vyrovnala a oba týmy o míč především bojovaly, než aby ho chvíli udržely v kombinaci.

Druhý poločas začal bleskovým vyrovnáním Trutnov, kdy po křídelní akci domácí forvard prostřelil Kunyho. Dnes nám v utkání nefungoval pohyb a přesná kombinace, proto jsme si v poměrně hektickém závěru nedokázali vytvořit jasnější gólovku. Jediný moment, který mohl převážit skóre na naši stranu měl Dan Vik, ale svůj lob poslal vedle. Nutno podotknout, že i Trutnov spálil svou velkou šanci, kdy nás zachránil skvělým zákrokem Jirka Kuneš. Oba naši golmani - Jedla s Kunym dnes svůj tým velmi podrželi. Celkový výkon týmu odpovídal spíše ubrečenému počasí.

Penaltovou loterii dnes naši exekutoři zvládli ( Vik-Kuneš-Laštovic-Slavíček) a když dva domácí střelci vyslali svůj pozdrav do 25. řady nad brankou, tak bonusový bod vezeme do Náchoda my.