4. kolo, So 01.09 17:00

FK Přepeře

Sokol Provodov vs FKN 1 : 1; PK 4 : 5

Sokol Provodov vs FK Náchod 1 : 1  (1 : 1); PK 4 : 5

Do historicky prvního derby jsme za silného větru nevstoupili vůbec špatně. Od samého počátku jsme byli aktivnější a domácí jsme k ničemu nepouštěli. Už ve třetí minutě jsme získali míč ve středu hřiště, Malý přihrál Brichovi, který střelou ze 22 metrů našel pouze náruč domácího gólmana. O minutu později zahrával Kábrt volný přímý kop a jeho centrovaný míč šel k Brichovi, který byl na zadní tyči osamocen, ale jeho hlavička míjí domácí branku. V deváté minutě centruje z levé strany Vrabec, Říha na velkém vápně sklepl míč Malému, ale jeho střelecký pokus domácí brankář opět chytá. Ve dvanácté minutě pořádně protáhl domácího brankáře Patrik Rompotl svojí střelou z 25 metrů. V 15. minutě jsme se již dočkali. Tomáš Vejprava nádhernou přihrávkou za obranu domácích našel Malého, který bez problémů míč uklidil k pravé tyči - 0 : 1. V 18. minutě končí střelecký pokus Vejpravy vedle domácí branky. Až ve 24. minutě se domácí podívali na půlku Náchoda a hned z toho bylo vyrovnání. Z pravé strany chtěl centrovat domácí Rojšl, kterému se centr nepovedl a míč skončil za překvapeným Balážem - 1 : 1. Branka hosty trochu zmrazila, ale již ve 28. minutě předvedli pohlednou kombinaci Malý a Vrabec, ale střela Malého končí nad domácí brankou. Druhý pokus ohrozit náchodskou branku byl ve 35. minutě, kdy kolmá přihrávka na Beláka za náchodskou obranu končí v náručí vyběhnuvšího Baláže. Ve 39. minutě zahrával Vrabec z pravé strany přímý kop, ale jeho výborný centr nikdo z náchodských ani z domácích nezasáhl a tak míč končí těsně vedle domácí branky. Ještě před koncem prvního poločasu zahrává Vejprava přímý kop, který po dvou rozích domácí nakonec odvracejí. První poločas byl jasně v režii hostujícího celku, hrálo se na jednu branku, ale když náchodští měli problém se svojí koncovkou a domácí pořádný díl štěstí, tak je stav po prvním poločase 1 : 1.

Do druhého poločasu vstoupili náchodští opět aktivně a chtěli zápas rozhodnout. Bohužel to se nepovedlo, protože opět zahodili i ty nejvyloženější šance. Ve 49. minutě mohl zvýšit Říha, který dostal kolmou přihrávku, šel sám na domácího brankáře, kterého chtěl přehodit, ale míč končí vedle domácí brány. V 56. miinutě chyboval domácí brankář, který vyběhl na centr Vejpravy, srazil se se svým obráncem, míč se dostal k Moravcovi, který netrefil prázdnou bránku. V 67. minutě to mohl být opět náchodský Říha, který dostal dobrou přihrávku od Vejpravy, ale na hranici velkého vápna se zamotal do kliček a bylo po slibné šanci. Domácí byli ve druhé půli aktivnější, ale hostující branku ohrozil až domácí kapitán Nejman, který střelou ze 30 metrů řádně protáhl Baláže, který jeho střelu s námahou vyrazil na roh. Pak ještě v 86. minutě střílí ze 30 metrů provodovský Belák a jeho střela končí na břevně náchodské brány. Do konce utkání se stav již nezměnil a tak utkání rozhodly pokutové kopy. V první sérii nezaváhal domácí Pfeifer ani hostující Rompotl. Ve druhě sérii Baláž vychytal domácího Beka a hostující Brich se nemýlil. Ostatní střelci se již také nemýlili a tak náchodští si odváží po vítězství na penalty jeden bod navíc.

Sestava FK Náchod: Baláž, Kábrt, Moravec (61. Vaněček), Rompotl, Punar (61. Jimmy), Říha (81. Akpem), Malý, Vejprava, Brich, Jeníček, Vrabec