Datum a čas konání: 31.8.2019 10:00

U15: 3. místo Turnaj Holice

23. - 24.6.2019 Starší žáci U15

49. ročník Memoriálu Ládi Vojíře v Holicích

Starší žáci U15 se na závěr sezóny zúčastnili tradičního turnaje v Holicích a okolí. Sobotní skupiny jsme odehráli v Borohrádku, nedělní finálové boje na hlavním stadionu v Holicích.

FK Náchod reprezentovali tito borci: Kumprecht, Čejchan, Krulich, Vávrů, Rosecký, Kubeček, Kudasiewicz, Mrowiec, Zeman, Vlášek, Žahourek, Matějíček, Cvrček

Základní skupina:

FK Náchod - FC Tempo Praha 0:1

V úvodním zápase jsme byli lepší, ale bohužel chyběl větší důraz v koncovce. Soupeř po nedůslednosti v obraně jedinou brankou rozhodl.

FK Náchod - Energy School Baník Prievidza 3:0  (Čejchan 2x, Mrowiec)

Velmi dobrý soupeř ze Slovenska a pěkné utkání plné pohybu, soubojů i pěkných branek. První poločas byl vyrovnaný, ve druhém jsme už soupeře přehráli.

FK Náchod - FK Blansko 1:1 (Kudasiewicz)

První poločas připomínal pochodové cvičení a soupeři tak stačilo strašně málo k jednoduchému vedení. Po poločasovém vysvětlení kluci pochopili důležitost sešlápnutí plynu, ale fotbalový bůh nás za prolajdačený první poločas potrestal, když nám v tutovkách míč přeskakoval nohy.

FK Náchod - SK Union Vršovice 3:0 (Vlášek 2x, Kudasiewicz)

Před utkáním nám pomohly výsledky soupeřů a nám tak stačilo k postupu jediné - vyhrát. Kluci byli od začátku lepší a zaslouženě dovedli utkání k vítěznému konci a postupu do čtvrfinále.

Čtvrtfinále:

FK Náchod - NK Mladost Proložac (Chorvatsko) 2:2 (na pen. 4:1) (Cvrček, Čejchan)

Čtvrtfinále kdo z koho jsme začali aktivně, ale bohužel jsme si po nedohodě v obraně nechali dát úvodní gól. To byla voda na mlýn Chorvatům, kteří od té doby začali spoléhat pouze na odkopy a tahání času. Druhý poločas bylo ještě hůř, kdy soupeř z brejku odskočil již o dvě branky, a s námi to vypadalo zle. Hra vabank přinesla ovoce, kdy nejprve Cvrnda střelou z vápna trefil přesně pod břevno a v nastaveném čase Čejchy z trestňáku poslal nervózní a emotivní koncovku zápasu k penaltám. Ty Chorvati flustrovaní vyrovnáním nezvládli, Kumpi je vychytal a naopak naši kluci byli 100%, penalty proměnili Zemič, Kamil, Čejchy a Frenkie.

Semifinále:

FK Náchod - ŠKF Sereď 0:2

Semifinále nám nevyšlo podle našich představ, opticky jsme působili lépe, soupeř byl ale jednoznačně důraznější v koncovce a přetlačil nás fyzicky. Kluci ale nemuseli věšet hlavy, čekal je boj o bronz.

Zápas o 3. místo:

FK Náchod - SK Senco Doubravka 2:0 (Kudasiewicz, Vlášek)

Zápas o třetí místo byl pro oba týmy těžký, velké vedro, zklamání ze semifinále, na naší straně pouze jeden náhradník.

Před kluky musím smeknout, jak k zápasu přistoupili a jak skvěle hráli. Dovolím si říct, že to byl nejlepší výkon, který kluci za 2 roky našeho společného působení předvedli a dali mi tak na závěr pěkný dárek! Hra plná pohybu, sebevědomí a klidu na míči a v kombinaci, krásné křídelní akce, no zkrátka nás se všemi rodiči předvedený fotbal moc bavil.

Hodnocení:

Myslím, že si kluci turnaj užili se vším, co nám nabídl. Radost z postupu, přespání v soudcích v kempu, emoce ve čtvrtfinále, medaile na závěr po výborném výkonu. Všechny tak chválím a zároveň jim přeji při přechodu do dorostu mnoho úspěchů, chuti na sobě pracovat a zlepšovat se!!! Navažte na výkon z utkání o třetí místo a bavte se hrou:)