FK Náchod s. r. o. vs FK Čáslav, a. s.

Datum a čas konání: 31.8.2019 10:00

U15: 3. místo Turnaj Holice

23. - 24.6.2019 Starší žáci U15

49. ročník Memoriálu Ládi Vojíře v Holicích

Starší žáci U15 se na závěr sezóny zúčastnili tradičního turnaje v Holicích a okolí. Sobotní skupiny jsme odehráli v Borohrádku, nedělní finálové boje na hlavním stadionu v Holicích.

FK Náchod reprezentovali tito borci: Kumprecht, Čejchan, Krulich, Vávrů, Rosecký, Kubeček, Kudasiewicz, Mrowiec, Zeman, Vlášek, Žahourek, Matějíček, Cvrček

Základní skupina:

FK Náchod - FC Tempo Praha 0:1

V úvodním zápase jsme byli lepší, ale bohužel chyběl větší důraz v koncovce. Soupeř po nedůslednosti v obraně jedinou brankou rozhodl.

FK Náchod - Energy School Baník Prievidza 3:0  (Čejchan 2x, Mrowiec)

Velmi dobrý soupeř ze Slovenska a pěkné utkání plné pohybu, soubojů i pěkných branek. První poločas byl vyrovnaný, ve druhém jsme už soupeře přehráli.

FK Náchod - FK Blansko 1:1 (Kudasiewicz)

První poločas připomínal pochodové cvičení a soupeři tak stačilo strašně málo k jednoduchému vedení. Po poločasovém vysvětlení kluci pochopili důležitost sešlápnutí plynu, ale fotbalový bůh nás za prolajdačený první poločas potrestal, když nám v tutovkách míč přeskakoval nohy.

FK Náchod - SK Union Vršovice 3:0 (Vlášek 2x, Kudasiewicz)

Před utkáním nám pomohly výsledky soupeřů a nám tak stačilo k postupu jediné - vyhrát. Kluci byli od začátku lepší a zaslouženě dovedli utkání k vítěznému konci a postupu do čtvrfinále.

Pořadí Tým Body Skóre
1. FK Náchod 7 7:2
2. FK Blansko 7 7:4
3. Energy School Baník Prievidza 6 8:7
4. FC Tempo Praha 6 6:5
5. SK Union Vršovice 3 2:12

Čtvrtfinále:

FK Náchod - NK Mladost Proložac (Chorvatsko) 2:2 (na pen. 4:1) (Cvrček, Čejchan)

Čtvrtfinále kdo z koho jsme začali aktivně, ale bohužel jsme si po nedohodě v obraně nechali dát úvodní gól. To byla voda na mlýn Chorvatům, kteří od té doby začali spoléhat pouze na odkopy a tahání času. Druhý poločas bylo ještě hůř, kdy soupeř z brejku odskočil již o dvě branky, a s námi to vypadalo zle. Hra vabank přinesla ovoce, kdy nejprve Cvrnda střelou z vápna trefil přesně pod břevno a v nastaveném čase Čejchy z trestňáku poslal nervózní a emotivní koncovku zápasu k penaltám. Ty Chorvati flustrovaní vyrovnáním nezvládli, Kumpi je vychytal a naopak naši kluci byli 100%, penalty proměnili Zemič, Kamil, Čejchy a Frenkie.

Semifinále:

FK Náchod - ŠKF Sereď 0:2

Semifinále nám nevyšlo podle našich představ, opticky jsme působili lépe, soupeř byl ale jednoznačně důraznější v koncovce a přetlačil nás fyzicky. Kluci ale nemuseli věšet hlavy, čekal je boj o bronz.

Zápas o 3. místo:

FK Náchod - SK Senco Doubravka 2:0 (Kudasiewicz, Vlášek)

Zápas o třetí místo byl pro oba týmy těžký, velké vedro, zklamání ze semifinále, na naší straně pouze jeden náhradník.

Před kluky musím smeknout, jak k zápasu přistoupili a jak skvěle hráli. Dovolím si říct, že to byl nejlepší výkon, který kluci za 2 roky našeho společného působení předvedli a dali mi tak na závěr pěkný dárek! Hra plná pohybu, sebevědomí a klidu na míči a v kombinaci, krásné křídelní akce, no zkrátka nás se všemi rodiči předvedený fotbal moc bavil.

Hodnocení:

Myslím, že si kluci turnaj užili se vším, co nám nabídl. Radost z postupu, přespání v soudcích v kempu, emoce ve čtvrtfinále, medaile na závěr po výborném výkonu. Všechny tak chválím a zároveň jim přeji při přechodu do dorostu mnoho úspěchů, chuti na sobě pracovat a zlepšovat se!!! Navažte na výkon z utkání o třetí místo a bavte se hrou:)

Ondřej Nejman

11. SK Sparta Kolín, z. s. 0 0:0 0

TJ Sokol Třebeš
2:3 PP

16.07.2019 Milan Školník (11)
19.07.2019 Štěpán Novotný (13)
21.07.2019 David Kotlán (10)
23.07.2019 Jan Hubka (38)
24.07.2019 David Rücker (16)

Město Náchod Primátor a. s. Mados s.r.o. CDS s. r. o. Náchod Philipp sportovní trávníky Jako - sportovní vybavení Repon AM Gnol Fortuna AEROTEC Metal Conditioner SAAR GUMMI CZECH Internet i2