Místo: Cukrovarnická 1071/62, 162 00 Praha 6-Střešovice

SK Dobruška vs FK Náchod U19 - 0 : 2

24.7.2019, ČLD, stadion Dobruška hřiště 2, v 17.30 hod

SK Dobruška (Muži) vs FK Náchod U19 vs  0 : 2 (0 : 1)

Branky (asistence):  35‘ Šesler Adam (Gois Filip), 67‘ Šesler Adam (Gois Filip)

Do utkání proti domácím mužům Dobrušky (hrající Krajský přebor) jsme nastoupili z plné přípravy, jelikož od neděle jsme na soustředění a první tři dny jsme se převážně věnovali kondici a práci s míčem na malých prostorech, na skvěle připravených pažitech v dobrušském areálu.

Úvod utkání nás nezastihl v optimální pohodě a můžeme poděkovat Ondrovi Nýčovi za dva výborné zákroky, kterými náš tým podržel. Po hrozné dvacetiminutovce, jsme hru postupně vyrovnávali a měli dva samostatné úniky. Ve 25. minutě nejdříve poslal krásným pasem Gois mladého Denise Doucka a ten z hranice velkého vápna netrefil zařízení a o pět minut později vyslal průnikovou přihrávku Áda Šesler na nabíhajícího Filipa Goise, ale i on křižnou střelou minul bránu domácích. V 35. minutě jsme se konečně dočkali branky. Kuba Čejchan vybojoval míč uprostřed hřiště a nádherným pasem našel Goise u pravé lajny, ten si pohrál s domácím obráncem a naservíroval pěkný centr do prostoru u penalty, kde se z voleje trefil přesně k tyči Adam Šesler 0:1.

Druhý poločas jsme dali příležitost mladším dorostencům. Výkony jezdce Tomáše Vláška, ale především Adama Čejchana, byly pro nás velkým překvapením. Tom Vlášek se mohl dokonce zapsat i mezi střelce, když v 66. minutě mu naservíroval míč mezi obránce Šesler, ten předběhnul oba protihráče, udělal kličku i brankáři, ale na dokopnutí do prázdné branky, mu už nezbyli síly. O minutu později, jsme předvedli asi nejhezčí akci zápasu, na levé straně vyjel Jára Balcar, posunul míč na Adama Čejchana, ten zakombinoval s Kubou Čejchanem a míč se tak dostal k volnému Goisovi před vápnem, místo střely však našel na pravé straně Ádu Šeslera, ten posadil na zadek nejdříve jednoho obránce, poté to samé udělal i s gólmanem domácích a chladnokrevně propálil míč mezi vracejícími se hráči 0:2.

Zdeněk Samko: Máme radost z výhry, protože toto vítězství nám může pomoci v další tvrdé práci. Přestože nám chybělo 5 hráčů, kteří by měli být stavebním kamenem týmu, na hře to tak znát nebylo což je příjemné zjištění, vzhledem ke konkurenci v mužstvu, kterou tak strašně potřebujeme.

Sestava: Nýč (30´ Kuneš, 60´ Tupec) – Franěk, Novák, Procházka, Kos (46´ Balcar) – Slavíček (24´ Štětina), Šesler, Čejchan Jakub, Světlík (46´Čejchan Adam)  – Gois, Doucek (60´ Vlášek)