Datum a čas konání: 24.7.2019 17:30
Místo: Nový Bydžov

FK Kostelec n. O. vs FKN - 0 : 2

FK Kostelec nad Orlicí – FK Náchod 0:2 (0:0).

Šlágr třetího s druhým začali odvážněji hosté. V 7. min. se po spolupráci Malého s Vrabcem dostává do zakončení Punar, jenže selhal. Vzápětí na druhé straně domácí zkoušejí pozornost hostujícího Baláže. Ve 13. min. chybují náchodští stopeři, střelu domácích z dvaceti metrů ale Baláž spolehlivě kryje. Vzápětí na druhé straně posílá Punar za kosteleckou obranu Říhu, ten se pokouší přelobovat brankáře, jenže ten se oklamat nenechal. O chvíli později putuje míč po ose Říha – Simon – Vejprava, střelu posledně jmenovaného ale domácí brankář opět kryje. Ve 38. min. se hosté dostávají lacino k míči, Říha ho posouvá pod sebe na Vrabce, jenže domácí náchodskou šanci maří odkopem do bezpečí. Těsně před přestávkou naopak mohli hosté inkasovat. Vrabec ztrácí míč na středu hřiště, Kostelečtí se dostávají do rychlého protiútoku, jenže se ve vápně ukličkovali a ze šance nakonec nic nebylo.

Také druhá půle začíná náchodskou minelou, z níž domácí ale nakonec vytěžili jen dva po sobě jdoucí rohové kopy. Pak se ale hra opět přesunula před branku Kostelce, kde Malý v 50. min. míří mimo tři tyče. Zaslouženého vedení se Náchod dočkal v 66. minutě. To hosté sehráli po rohovém kopu signál s gólovou hlavičkou Kábrta – 0:1. O deset minut později posílá Malý centr za domácí obranu, Brichovi ale chyběl krok. Mrzet ho to ale nemuselo, protože o dvě minuty později mu poslal míč do běhu Vrabec a tentokrát už to gólem končí – 0:2. S blížícím se koncem se více tlačí do ofenzivy i domácí, jenže dvě hlavičky v posledních minutách utkání končí mimo Balážových tyčí. Dobrým výkonem podpořil zápas i trojlístek rozhodčích.

Sestava FK Náchoda: Baláž – Moravec, Rompotl, Kábrt, Punar – Simon, Vejprava, Brich, Říha (69. Vlček), Vrabec (90. Pípek) – Malý.