FK Čáslav, a. s. vs FK Náchod s. r. o.

Datum a čas konání: 24.8.2019 15:00
Místo: Sportovní areál Vodranty, Vodranty 1664, 286 01 Čáslav - Nové Město

U12: MFK Trutnov - FK Náchod 3:13

15. KOLO ČLŽ U12 SKUPINA C

MFK TRUTNOV X FKN     3:13

Ve slunečném počasí jsme přijeli na půdu rivala z Trutnova. Utkání se sehrálo na místní UMT a sledovali jsme velmi zajímavé utkání.

Hned v úvodu první třetiny, resp. v úvodu utkání diktovali tempo hry domácí. Rychlými průnikovými míči nás překvapili a po jednom úniku jsme po nejistém vyražení míče zbytečně inkasovali. Uběhlo asi 6 minut a míč jsme ze sítě lovili podruhé. Opět po průnikové dlouhé nahrávce. Jenže se psala 15. minuta utkání a my jsme absolutně převzali dominanci nad hrou a jako polití živou vodou začali hrát fotbal, kterým se chceme prezentovat. Ještě do konce první třetiny se nám podařilo zásluhou Sváti snížit.

V pauze mezi 1. a 2. třetinou nenásledovala žádná bouře, ale snažili jsme se chytit věcí, které nám jdou a byli pozitivní. Naštěstí to kluky povzbudilo a pak jsme jen sledovali představení modro-bílých barev. Kvalitní kombinační hra se zajištěnou hrou od zadu nám vycházela a nutno říct, že párkrát brankáře domácích zachránila i branková konstrukce či štěstí. Nicméně kluky chválím za výbornou bojovnost, chuť a předvedenou hru, kterou si samotní museli užít a to je to, proč to děláme.

V poslední třetině jsme šli do rozhodnutého zápasu a s klukama už jsem se jen vsadil, že když dají 10 fíků, bude následovat odměna v podobě donutů. Mezi druhou a třetí třetinou byl stav utkání 6:2. Samozřejmě jsme měli na paměti, že stejně jako my jsme během jedné třetiny vsítili 5 branek, tak soupeř může také a rázem by mohlo být zaděláno na malér. S pokorou a vůlí navýšit vedení jsme tedy šli do poslední třetiny.

Na začátku třetí třetiny vystrčili drápky i domácí, ale Štěpán podržel. Poté už jsme diktovali tempo hry my. Rozebrali jsme domácí důrazem, chutí a technikou. Postupně jsme přidali 7 gólů, soupeřovi se podařilo ještě snížit a tak se narodil konečný výsledek utkání 13:3.

Góly vstřelili: Viktor Macek (2x), Jakub Svatoš (2x), Oliver Váňa (5x), Jakub Lukášek (2x), Dominik Borůvka (2x)

Sestava: Štěpán Matyska, Jan Kuneš, Jakub Lukášek, Miroslav Hlaváček, Adam Kočnar, Denis Franc, Tomáš Žahourek, Oliver Váňa, Jakub Svatoš, Dominik Borůvka, Viktor Macek

Robin Metzner

15. KOLO ČLŽ U13 SKUPINA C

MFK TRUTNOV X FKN     7:1

Dnešní zápas nás čekal hratelný soupeř z Trutnova, se kterým jsme se utkali v přátelském utkání, kde již bylo vidět, že hrajeme vyrovnanou partii. Proto jsme do Trutnova odcestovali s vizí, že domácí potrápíme a budeme se snažit je překvapit. Bohužel vinou zranění a nemocí jsme neodjeli v plné sestavě a na hřišti to bylo znát.

Domácí na nás nastoupili s 18 hráči, zatímco náš tým se skládal z 11 kluků, kterým bych chtěl poděkovat za obětavý výkon.

První část zápasu jsme hráli vyrovnanou partii, kdy jsme se dokázali dostávat do šancí, které jsme bohužel neproměnili. Domácí využili naší nedůslednosti v obraně a poté faulu u rohu, který se trestá v lize nesmyslně pokutovým kopem. Po první části o bylo 2:0 a vyrovnaný výkon na obouch stranách.

Ovšem další část zápasu se nám nepovedla, dostali jsme spoustu branek a převážně se hrálo na naší polovině. Domácí nás tlačili a zaslouženě dávali branky. Třetí část kluci zamakali a i přes únavu makali na 100%, dařilo se jim vyhrávat souboje a občas se dostávat do protiútoku, kdy jsme šli 3 na 1 a nedokázali jsme si přesně přihrát a tím zhatili naše šance.

Za dnešek patří klukům pochvala a je velká škoda, že se nám nepodařilo uhrát lepší výsledek, na který dnes kluci určitě měli.

8. FC Hlinsko, z. s. 0 0:0 0
13. FK Viktoria Žižkov, a.. 0 0:0 0

FC Hradec Králové

22.08.2019 Filip Brož (14)