1.4.2017, Česká liga žáků U15+U14. 22.kolo

U15: Admira Praha - FK Náchod  7:2 (5:2)

Branky: 9´ Gois, 20´ Nosek

Sestava: Kuneš - Procházka, Lokvenc, Kalaš (36.Petráš), Kos - Nosek (36.Hána), Čejchan, Slavíček, Rücker (47.Hejzlar) - Gois, Laštovic

Hodnocení: K postupu mezi nejlepší šestku po základní části jsme potřebovali utkání na Admiře vyhrát. Zápas jsme začali velice dobře a aktivní hrou se dostali do vedení dorážkou Filipa Goise. Smutné je, že nás v utkání zlomily triviální chyby při (ne)obsazování hráčů před vlastní brankou. Co dnes soupeř kopl do vápna, to skončilo v naší síti. Nejnebezpečnější hráč domácích - střelec Klucho, dostal ve vápně neskutečné množství prostoru a dvěma zásahy otočil skóre. Následoval ale chytrý lob Kuby Čejchana za obranu, po kterém doslova docpal míč do domácí branky Vojta Nosek 2:2. Den otevřených dveří náchodské defenzivy ale bohužel v prvním poločase neustal a domácí třemi podobnými góly, dorážkami z bezprostřední blízkosti branky, zápas rozhodli.

Druhý poločas kluci konečně přidali na důrazu a hrál se otevřený fotbal na obě strany. Nemůžu se ubránit dojmu, že dnes šlo uhrát klidně i postupový výsledek. Pouze však za předpokladu, že by všichni hráči na place chtěli odevzdat maximum energie úspěchu týmu, neuhnout ze souboje, dřít i přes to, že dostanou pár ran. To se bohužel nestalo.

O.Nejman

U14: Admira Praha - FK Náchod  2:3 (1:2)

Branky:  6´ + 20´ Hrubý, 65´ Lukáš

Sestava: Kubeš (42.Štěpán) - Balcar-Balcik, Lukáš, Balcar-Harapes, Žahourek - Zelenka, Ludvík, Gunár (58.Ležovič), Dostál, Světlík - Hrubý

Hodnocení: Náročný zápas s dobrým koncem. V sobotu jsme se vydali, na náš poslední zápas základní skupiny, do Prahy, kde nás čekal zápas s Admirou. Na pěkném terénu nás nečekal vůbec jednoduchý zápas. Věděli jsme, že domácí jsou na svém hřišti velmi silní. Naštěstí už v 6. minutě jsme se po skvělém individuálním úniku po lajně Ládi Gunára a následnému přesnému centru, který spadl krásně na hlavu Denise Hrubého dostali do vedení. Bohužel jsme nedokázali využít psychické výhody první střelené branky a naše hra byla taková unavená, těžkopádná a bez myšlenky a v 18. minutě domácí srovnali na 1:1. Naštěstí znovu ukázal svoji dravost Hrubý a po samostatném uniku zvýšil ve 20. minutě na 2:1. Ve druhém poločase naše hra stále nevypadala tak, jak bychom si představovali, ale i přesto jsme přidali třetí gól zásluhou Ondry Lukáše, na který soupeř ještě stihl zareagovat, ale naštěstí vyrovnávací branka už nepřišla. Hráči by si měli sami ve své hlavě zápas rozebrat, zamyslet se nad tím, jestli pro tým dělají maximum a vydávají se na hřišti ze všeho, co umí. To samé platí o tréninkách, myslím, že spousta kluků tréninky jen tak odchodí, ale postupem času to na nich začíná být vidět a to, že teď hrají v základu neznamená, že v dalším utkání nemůžou zahřívat střídačku. Martin Škoda