8.4.2017, Česká liga žáků U15+U14. 1.kolo nadstavba

U15: FK Náchod - Varnsdorf 3:1 (0:1)

Branky: 55´ + 62´ Gois, 65´Nosek

Sestava: Nýč - Novák (36.Rücker), Lokvenc, Kalaš, Petráš (40.Hána) - Nosek, Čejchan, Slavíček, Kos (62.Hejzlar) - Gois, Laštovic

Hodnocení: Podle tabulky nás mělo čekat jednoduché vítězství, samotné utkání ale ukázalo pravý opak.

Zápas začal z naší strany velmi vlažně, čehož soupeř dokonale využil a krásnou střelou ze 14. minuty se dostal do vedení. Všichni svatí při nás stáli i poté, kdy zvonilo břevno naší branky po podobné dalekonosné střele hostí. Druhá část prvního poločasu již byla herně v naší režii, přesto však nadějné akce končily buď pomalou prací s míčem nebo nepřesností v zakončení. Varnsdorf tak překvapivě v poločase vedl 0:1.

Druhý poločas jsme nastoupili s velkou chutí výsledek otočit, a aktivitou jsme hosty zatlačili na jejich polovinu. Z tlaku pramenily i šance, bohužel ale vyrovnání brzdila křeč na našich kopačkách. Vysvobozením byla až branka Filipa Goise, který zachoval v samostatném nájezdu chladnou hlavu. Tím začala naše produktivní desetiminutovka, ve které nejprve Filip Gois dorazil střelu Patrika Laštovice a pokličku na výsledek nasadil hlavou doražející Vojta Nosek.

První poločas byl pro nás lekcí, že se nikdo sám neporazí a druhý přinesl pozitivní zprávu v tom, že se tým nepoložil i přes nepříznivý stav.

O.Nejman

8.4.2017, Česká liga žáků U15+U14. 22.kolo

U14: FK Náchod - Varnsdorf  6:0 (4:0)

Branky: 5´ Horkel,  21´ + 58´ + 65´ Hrubý,18´ + 29´ Gunár

Sestava: Kubeš (36.Štěpán) - Horkel, Lukáš, Balcar-Harapes (52.Balcar-Balcik), Žahourek (41.Cisár) - Zelenka (36.Světlík), Ludvík (53.Ležovič), Gunár, Dostál, Doucek - Hrubý

Hodnocení:

V sobotní utkání jsme odehráli proti poslednímu celku z tabulky, Vansdorfu.

V prvním poločase to vůbec nevypadalo, že hrajeme se soupeřem ze dna tabulky, soupeř nám byl vyrovnaným protivníkem a byl velmi nepříjemný. Jejich hráči byli aktivní a snažili se hrát balón rychle od nohy.

Naštěstí jsme byli produktivnější a dokázali vstřelit do poločasu 4 branky, což nám přineslo klid na kopačky.

Ve druhé půli už se iniciativa v utkání přesunula na naše kopačky a po zbytek zápasu jsme hru kontrolovali. Vytvořili si další gólové šance a dokázali 2 proměnit.

V tomto zápase jsme hráli hezký kombinační fotbal, byli jsme důrazní a snažili se o pohyb bez balónu, na který jsem hráče před utkáním upozorňoval.

Doufám, že v dalších utkáních navážeme na tento výkon, ale stále je co zlepšovat, naše hra co se týče obrany stále není taková, jakou by jsme si představovali.   M.Škoda