Datum a čas konání: 24.2.2019 17:00
Místo: Náchod - Běloves - UMT

FK Náchod U19 A vs FK Ústí nad Labem 2 : 5

FK Náchod - FK Ústí n. Labem   2 : 5 (0:2)  branky: Pavlíček,Panenka
     Do důležitého utkání, ve kterém jsme si chtěli připsat tři body, jsme chtěli soupeře přitlačit již v úvodu zápasu. Ale potkali jsme sebevědomého, rychlého a důrazného soupeře. Ten nás od prvních minut začal přehrávat a zatlačil nás na naší polovinu.V 9. minutě jsme nechali volného hráče na naší levé straně a ten zatáhl míč k brankové čáře. Nedůsledným dohráním se nepodařilo zabránit v centru a poté ne důrazem v malém vápně se hosté ujali vedení. Nám se nedařila rozehrávka a většinu míčů jsme nakopávali. To však na dobře organizovanou obranu hostů nestačilo. Místo, abychom hráli po zemi a do stran a snažili se dostat míč před branku, se nám míče odráželi na naší polovinu a soupeř nás držel pod tlakem. V 38. minutě po dlouhém vhazování a opětném nedůrazu ve vápně se hosté dostali do dvoubrankového vedení. Místo, abychom se snažili o změnu v naší hře, tak nejzkušenější hráči komentovali svoje výkony. Natolik jsme se rozhodili, že jsme poločas dohráli v totálním útlumu.

Do druhé půle jsme vstoupili bojovnější hrou, která nám v 58. minutě a poté v 63. minutě brankami Pavlíčka a Panenky přinesla vyrovnání. Když jsme se mohli znovu nadechnout, přišel v 69. minutě roh soupeře. Po nepodařené střele z velkého vápna a zaváhání brankáře míč doskákal k levé tyči. Vrhli jsme se k opětovnému vyrovnání, ale v 75. minutě přišel brejk po naší standardce. Hráč hostí sprintoval, aniž  bychom přerušili hru, až k brankové čáře a tam předložil míč před prázdnou branku spoluhráči, který zakončil na 2:4. O osudu utkání´bylo rozhodnuto. Ještě v 90. minutě nám utekli hosté z půlky hřiště a pečetili svoje zasloužené vítězství. Individuální a herní kvalita byla na straně soupeře. Našim hráčům chybí kreativita a radost ze hry. Ale určitě nám nepomůžou rozepře během hry. To nás sráží ještě více dolů. Je třeba tyto nešvary dostat z hlavy. A dokázat, že jsme schopni lepší hry než předvádíme.

Sestava FKN: Weisser, Donát, Berger, Brožek, Růžička, Macek (46. Zellman), Panenka (78. Brožek M.), Volf (78. Rudolf) Urban (68. Najman), Smrček (68. Jahoda), Pavlíček.