FK Náchod s. r. o. vs FC Horky nad Jizerou

Datum a čas konání: 24.8.2019 17:00
Místo: 1. máje 185

TJ Spartak Chrástava vs FKN 5 : 3 (1 : 2)

Divizní náchodští fotbalisté předvedli v Chrastavě neuvěřitelné defenzivní selhání. Ještě v 61. minutě vedli 3:1, aby v 79. minutě už prohrávali 3:5.

TJ Spartak Chrastava – FK Náchod  5 : 3 (1 : 2)

Exligista Štajner v dresu Chrastavy byl opět výraznou postavou tohoto utkání. Už 8. minutě narýsoval kolmici za náchodskou obranu a střelu Beneše tečoval za záda bezmocného Hladíka jeho spoluhráč Schärfer – 1:0. O pět minut později se po rohovém kopu dostal do zakončení Moravec a bylo vyrovnáno – 1:1. A po čtvrt hodině hry už Náchod vedl. Hosté podnikli rychlý výpad po levé straně, míč šel od Petra, přes Soumara až k Brichovi, jehož křížná střela znamenala náchodské vedení – 1:2. O deset minut později to hostující Petr zkoušel přímo z rohu a málem se mu podařilo nachytat domácího gólmana na švestkách. Za další dvě minuty Omovie zatáhl míč, centrem našel Petra, který tísněn posílá míč nad branku Chrastavy. Po půl hodině hry se na druhé straně přihlásil ke slovu Štajner, jehož standardku Hladík nadvakrát zkrotil. O tři minuty později Štajner nabil Koubovi, jehož dělovka prolétla jen těsně vedle Hladíkovy tyče. Vzápětí na druhé straně hlavičkoval z dobré pozice Brich také těsně vedle branky.

V 53. minutě se Malý uvolnil ve vápně Chrastavy, našel Simona, jehož střelu vrátil do domácí sítě Moravec – 1:3. V 62. minutě však hostující stopeři nepokryli na malém vápně Štajnera, jenž snížil na 2:3. O osm minut později už to bylo po dalším špatném pokrytí v náchodském vápně a hlavičce Rozmajzla 3:3. A aby toho nebylo málo, tak v 73. minutě po rychlém útoku Štajner posadil míč na hlavu Kouby, jenž otáčí na 4:3. Na konečných 5:3 pak stejný hráč pečetil v 79. minutě utkání.

Sestava FKN: Hladík, Runkas, Schärfer, Kábrt, Petr, Moravec (81. Chládek), Simon (71. Strnad), Brich, Malý, Soumar (64. Pípek), Omovie