22.4.2017, Česká liga žáků U15+U14. 3.kolo nadstavba

U15: FK Čáslav - FK Náchod 4:1 (1:0)

Branky: 61´ Gois

Sestava: Kuneš - Petráš (64.Hrubý), Procházka, Lokvenc, Kos - Novák (36.Hána), Čejchan, Slavíček, Nosek - Gois, Laštovic

Hodnocení: Těžko se mi toto utkání hodnotí..Je ale fakt, že výsledek odpovídá dění na hřišti. Přesněji vraždění našich vyložených šancí a neuvěřitelných chyb v obraně.

Utkání pro nás začalo dobře, aktivní hrou jsme se tlačili do šancí, ale obehraná písnička, když z naší rozehrávky darujeme soupeři branku se hrála i v Čáslavi.. Poté co nám nebyly kvůli offsidům uznány dvě branky, začali být útočnější i domácí a hlavně střelami ze střední vzdálenosti ohrožovali naši branku. V poločase tak Čáslav vedla 1:0.

Druhý poločas začal naším velkým tlakem, ale místo obratu skóre z velkých šancí, přišla opět po chybě při našem autovém vhazování druhá inkasovaná branka. Zmar naší defenzívy pečetila situace, kdy neskutečně laxně necháme domácí vyjet z těžké situace u jejich praporku a za 10 vteřin inkasujeme potřetí. Korekci skóre zaznamenal hlavou po rohu pěkně Filip Gois. Další tutovky ale opět trestuhodně zahodíme, a tak soupeř v závěru opět po kiksu v našem vápně lobem upravuje skóre na 4:1.

Pokud se nevyvarujeme takovýchto hrubic při bránění jako dnes, nemůžeme pomýšlet na lepší výsledky, inkasované branky tak devalvují naši snahu, často i předvedenou hru.        O.Nejman

U15: FK Čáslav - FK Náchod 1:7 (1:4)

Branky: 2´ + 53´ Žahourek, 9´ Světlík, 16´ Balcar-Harapes, 35´ Hrubý, 50´ Horkel, 68´ Dostál

Sestava: Kubeš - Horkel, Lukáš, Balcar-Harapes, Zelenka - Světlík (51.Balcar-Balcik), Ludvík, Žahourek, Dostál, Doucek - Hrubý (56.Ležovič)

Hodnocení:

Herně i výsledkově povedené utkání.

V sobotu 22.4. nás čekal další zápas tentokrát v Čáslavi. Věděli jsme, že soupeř bude kvalitní a bude chtít hrát kombinační fotbal po zemi a bude silný v soubojích. Toto utkání byl pro nás takový reparát po nepovedeném utkání s Cidlinou. Celý týden jsme pracovali především na psychice týmu a přineslo to ovoce. Od začátku zápasu jsme se prezentovali hezkým kombinačním fotbalem a už ve druhé minutě jsme šli do vedení zásluhou Žahourka. Soupeř však dokázal srovnat, a tak se jelo od nuly. Naštěstí hned za dvě minuty po inkasovaném gólu nás poslal do vedení Světlík a na tento gól už soupeř nedokázal odp Martin Škodaovědět, a tak po dalších zásazích Hrubého a Harapese jsme šli do kabiny s vedením 4:1.

Druhý poločas jsme nepolevili a nedovolili to, co jsme soupeři dovolili na podzim v Náchodě. Přidali jsme další tři góly a z Čáslavi si odvážíme zasloužené vítězství 7:1.

Výsledek je sice pěkný, ale nesmí nám stoupnout do hlavy! Hned pondělkem pokračujeme v tvrdé práci, abychom zvládli další utkání, které nás čeká v sobotu proti Povltavské.

Jsem rád, že jsme všem ukázali, že fotbal hrát umíme a doufám, že náš výkon proti Cidlině byl pouhý omyl, který se nebude opakovat.