FKN X RMSK CIDLINA 4:5

(Borůvka 2x, Kuneš, Kaczmarek)

ČLŽ U12, sk. C

Sestava: Matyska, Kočnar, Kuneš, Žahourek, Váňa, Borůvka, Svatoš, Macek, Kaczmarek, Brož, Matějíček

V dohrávce kola jsme přivítali kluky z Nového Bydžova. Celý zápas jsme sledovali bojovný fotbal, kde se sváděly souboje o každý míč a nikomu nic nedaroval.

Vstup do zápasu nám moc nevyšel, hned v 5. minutě  utkání jsme inkasovali po naprosto zbytečné chybě, z které si určitě náš obránce vzal poučení. O 2 minuty později se po výborně zahraném rohovém kopu od Olivera prosazuje nejmenší hráč na hřišti a je srovnáno na 1:1. – Filda Kaczmarek. Poté se hra přelívala z jedné strany na druhou, kdy jak soupeř, tak my jsme spalovaly šance, jak jen to šlo. Po správně nařízeném pokutovém kopu se ujímáme vedení 2:1 – Kuneš. Hned po rozehrávce se ale soupeř nebezpečně dostal do našeho pokutového území, kde byli naši obránci vyškoleni a rázem je stav utkání 2:2. V poslední minutě první třetiny jsme ještě jednou smolně inkasovali, kdy jsme v útočném tlaku nepřesně přenášeli hru a soupeř se dostal do rychlého protiútoku. 2:3.

Do druhé třetiny jsme vstoupili velmi dobře, po fantastické levačce Borase srovnáváme na 3:3 – Borůvka. Soupeř se najednou začal bát o výsledek a kdybychom proměnili nějakou z našich loženek, vývoj zápasu by byl úplně jiný, než nakonec byl. Místo toho, abychom vsítili branku, jsme inkasovali po nedůrazu v obraně a nedostupování hráčů. 3:4. O pár minut později jsme čelili další hrozbě a to v podání pokutového kopu soupeře. Ten ale trefuje jen brankovou konstrukci. V závěru třetiny se ještě fantasticky uvolnil Boras a srovnává na 4:4. – Borůvka.

Poslední třetina byla v duchu bojovnosti a díky hostujícím fanouškům i poměrně a zcela zbytečně vyhrocená. Několik šancí na obou stranách, dobré zákroky brankářů, to jsme mohli sledovat. Soupeř se zaslouženě ujal konečného vedení 4:5 po propadu naší obranné řady, kdy se hostující útočník řítil sám na bezmocného Štěpána a stanovil tak konečné skóre 4:5.

Závěrem: Cením kluky za bojovnost, nicméně utkání tohoto typu musíme zvládat. Smolné góly a hlavně neseřízená mířidla při koncovce, to jsou atributy, na které se musíme v tréninku zaměřit.