MFK Trutnov vs FK Náchod s. r. o.

Datum a čas konání: 31.8.2019 17:00
Místo: Stadion Osvobození, Na Lukách 466, 541 01 Trutnov

FKN vs FK Pardubice B 2 : 4

O osudu utkání mezi Náchodem a pardubickou rezervou rozhodly tři minuty ve druhé půli, během níž domácí inkasovali tři branky.

FK Náchod – FK Pardubice B 2 : 4 (1 : 1)

Hosté přicestovali do Náchoda posíleni o několik hráčů A-týmu, přesto úvod patřil domácím, kteří se už v 10. minutě ujali vedení. To si Vaněček povodil na pravé straně soupeřova beka a jeho střílenou přihrávku usměrnil do sítě Omovie – 1:0. S přibývajícími minutami získaly Pardubice pevnější půdu pod nohama, byly aktivnější, ale do vážnější šance se nedostaly. Blízko vyrovnání byli hosté ve 37. minutě, kdy zraněný Mužík promáchl před opuštěnou náchodskou brankou a vzápětí se nechal vystřídat. O dvě minuty později Vik v náchodské brance jen přihlížel střele, která se zastavila o jeho tyč, vzápětí domácí podnikli rychlý kontr, po němž si centr Simona málem Pardubičtí srazili do vlastní sítě. Vyrovnání se favorit dočkal ve 41. minutě, kdy centr z pravé strany usměrnil za Vika rybičkou Kovář – 1:1. V závěru poločasu zkoušel dalekonosným lobem přehodit brankáře Pardubic domácí Moravec, jeho pokus ale skončil nad břevnem.

Moravec zkoušel štěstí také krátce po změně stran, ale ani tentokrát se jeho střela mezi tyče nevešla. A pak přišla černá náchodská tříminutovka. V 51. minutě přišel krásný centr z pravé strany a další gólová rybička Pardubických, tentokrát v podání Gašpara – 1:2. V následující minutě napřáhl zpoza vápna Fousek a svou střelu otřel o záda jednoho z náchodských beků, na což Vik zareagovat nedokázal – 1:3. Dílo zkázy dokonali hosté v 53. minutě, kdy po rychlém brejku upravil opět Fousek na 1:4. V 57. minutě si došel pro penaltový zákrok domácí Vaněček a Malý z penalty snížil na konečných 2:4. Na skóre pak už nic nezměnila ani povedená táhlá střela domácího Schärfera, ani brejk hostů.

Sestava FKN: Vik, Runkas, Kábrt (76. Donát), Brich, Moravec, Pípek, Simon (57. Schärfer), Malý, Soumar (46. Zelman), Kingsley