FK Náchod s. r. o. vs FC Sellier & Bellot..

Datum a čas konání: 27.4.2019 10:00

U15+U14: FK Náchod - FK Jablonec 4:3+3:13

19.8.2017, 2.kolo, Česká liga starších žáků

U15: FK Náchod - FK Jablonec 4:3 (3:3)

Branky: 12´ + 23´ Hrubý, 13´ Gunár, 58´ Doucek

Sestava: Kubeš - Horkel, Balcar Hara, Zelenka, Šrajbr - Gunár, Ludvík, Lukáš, Světlík - Hrubý, Doucek (59. Čančara)

Na krásně připraveném hřišti jsme se utkali proti favorizovanému soupeři z Jablonci. Soupeř k nám přijel jako vítěz ligy 2016/2017, a tak jsme věděli, že jestli chceme uspět, musíme ukázat to nejlepší, co v nás je.
Do utkání jsme šli s tím, že nechceme, aby nám Jablonec dikotval tempo hry, a že my chceme být ti aktivnější a nebezpečnější. V úvodu zápasu se hrálo takzvaně nahoru dolu. Po našem útoku následoval hned útok Jablonce a bohužel v deváté minutě nám ukázal své kvality Černák, který vstřelil první branku utkání. Naštěstí nás tento gól nesrazil na kolena, ba naopak, od této chvíle jsme to byli my, kdo udával tempo a po krásných útocích se dokázal prosadit Láďa Gunár a Denis Hrubý. Najednou už byla situace opačná a soupeř musel dotahovat. Ve dvacáté třetí minutě se opět prosadil Hrubý a my vedli již o 2 góly. Bohužel soupeř po takřka stejných chybách dokázal do poločasu srovnat krok. Do kabiny se šlo za stavu 3:3.

Do druhého poločasu vstoupil lépe soupeř, zamknul nás na naší polovině a my se štěstím odolávali skvělým průnikům Černáka, který byl z týmu hostí jednoznačně nejlepší na hřišti! Pak ale přišla padesátá devátá minuta a po získání míče před naším velkým vápnem jsme dostali míč až na útočníka Doucka, který rozhodnul o naší výhře 4:3. Soupeř do poslední minuty atakoval naši branku, ale my jsme naší bojovností a chutí vyhrát skóre uhlídali.

Kluky chválíme za super týmový výkon. Děkujeme za super výkon a velikou obětavost. Jsme rádi, že jsme navázali na tempo, ve kterém jsme odehráli letní přípravu a věříme, že takto budeme pokračovat i nadále. Pro hráče je tento výsledek takovým povzbuzením a vidí, že když se jezdí po zadku, tak můžeme uspět i proti skvělému soupeři. Samozřejmě zápas ukázal i mnoho chyb, hlavně v přechodu do obranné fáze, která nám dělá veliké problémy, ale snažíme se na tom pracovat a doufáme, že se nám podaří se v této herní činnosti zlepšit.

M. Škoda + B.Pöpperle

Hodnocení kapitána Jana Horkela :

Do zápasu většina kluků šla s tím, že to bude jasná prohra. Soupeř nás také zaskočil gólem. Minulou sezónu jsme vždy šli kvůli tomu do kolen, ale tentokrát ne. Vyrovnali jsme a dali jsme další dva góly, vypadalo to pro nás velmi dobře, ale soupeř dal druhý gól a poté ještě jeden do šatny. Takže druhý poločas se hrálo od nuly, ale už nás soupeř přehrával, ale nedokázal vstřelit gól, i když jsme chvílemi měli velké štěstí. Nakonec jsme to byli my, kdo se radoval z výhry, protože jsme dali gól, i když poněkud se štěstím, ale z výhry jsme všichni měli radost a ukázali jsme, že máme skvělou formu a konečně jsme prolomili tu domácí smůlu.

19.8.2017, 2.kolo, Česká liga starších žáků

U14: FK Náchod - FK Jablonec 3:13 (1:7)

Branky: 33´ Svatoš, 39´ Borůvka, 45´ Kamil

Sestava: Kumprecht - Krulich, Vávrů, Matějíček, Čechura - Čančara (Žahourek T.), Svatoš, Borůvka (50.Mucha), Svatoš - Vlášek, Kamil