FKN vs Slovan Broumov 5 : 0 (2 : 0)

FK Náchod – Slovan Broumov 5:0 (2:0).

Historicky první vzájemné měření sil obou soupeřů v mistrovské soutěži začali lépe domácí. Už ve 4. min. vyrobili hosté ve svém vápně minelu, míč si vzal Malý, položil si Drahoráda a poslal domácí do vedení 1:0. O chvíli později se nadechl na druhé straně k dalekonosné střele hostující Panny, jeho dělovka ale končí nad náchodskou brankou. V 10. min. posadil domácí Malý míč na hlavu Jimmyho, ten ale hlavičkuje vedle. V následujících minutách byl Broumov domácím více než vyrovnaným soupeřem a až příliš často nacházel okénka v obraně favorita. Ve 13. min. trestný kop Rolníka Vik v domácí brance jen vyráží, k vyrovnání ale nevedl ani následný závar. Na druhé straně vzápětí Kábrt narýsoval kolmici na Moravce, jeho zakončení však Drahorád odvrací na roh. Ve 34. min. selhal před prázdnou brankou Broumova ve vyložené šanci Jimmy, kterému naservíroval míč na zlatém podnose Vrabec. Pět minut před přestávkou se parádním zákrokem blýskl domácí brankář Vik, který vytáhl z šibenice táhlou střelu Schuberta. O dvě minuty později poslal Jimmy míč za obranu Moravcovi, ten byl ve vápně Broumova sražen a Malý z penalty nezaváhal – 2:0.

Druhý poločas už se hrál výhradně podle náchodských not, což se projevilo i na skóre. V 52. min. dobře hrající Kábrt prostrčil míč za obranu Broumova a Brich upravuje na 3:0. O dvě minuty později předvedli domácí krásný přechod do útoku, na tři doteky se dostali před branku hostů a Vrabcův centr proměňuje ve čtvrtý gól Náchoda, a svůj třetí v zápase, Malý – 4:0. Právě Malý v 70. min. posílá další kolmou přihrávku za obranu Broumova, ta nachází Bricha, jehož technická střela těsně míjí branku hostů. Jedinou šanci hostů ve druhé půli měl na svědomí domácí Vrabec, který poslal svému brankáři takovou malou domů, že Vik míč odvracel z brankové čáry jen s nasazením vlastního zdraví. Na konečných 5:0 zvyšuje Náchod v 87. min., kdy hostující brankář nastřeluje při odkopu Bricha, od něhož se míč odráží do branky – 5:0.

Sestava Náchoda: Vik – Rompotl (70. Bohuslav), Jeníček (74. Pohl), Punar – Moravec (79. Lacina), Kábrt, Vejprava (63. Pípek), Brich, Vrabec – Jimmy (54. Plšek), Malý.