FKN vs SK Jičín 2 : 0

FKN  vs SK Jičín 2 : 0

FK Náchod vs SK Jičín 2 : 0 (2 : 0)

Do Náchoda se nejezdí s ofenzivní taktikou, což bohužel potvrdil v souboji prvního se třetím také Jičín.

Domácí se tak od úvodu prodírali zhuštěnou hostující obranou, zatímco Jičín vyrážel sporadicky do rychlých brejků. Po jednom z nich pálil v 6. minutě nad branku Hladíka. Do první gólovky se ale dostali domácí. V 17. minutě utekl podél levé postranní čáry Malý, jeho střílený centr špičkou kopačky vyrazil hostující brankář přímo k nohám Moravce, ten však zblízka nepochopitelně minul odkrytou branku. Ve 25. minutě se už ale trpěliví domácí dočkali. Po dalším úniku po levé straně se dostal míč k Vaněčkovi, ten jej nesobecky poslal proti noze Malého, jenž zpoza vápna technicky překonal Puše – 1:0. O dvě minuty později si oba aktéři předchozí gólové situace role vyměnili. Malý utekl podél levé lajny, míč zatáhl až do vápna, kde přihrál pod sebe Vaněčkovi a ten upravil na 2:0. O deset minut později hlavičkovali hosté po standardní situaci těsně nad branku Hladíka a těsně před přestávkou utnul rodící se brejk Jičína skluzující Schärfer.

Druhý poločas připomínal chvílemi házenou, domácí drželi míč a hledali na půlce soupeře skulinku, kterou by se dostali do šance. Po hodině hry našel Brich před brankou Malého, jenže ten mířil těsně vedle. Vzápětí předvedli pěknou kombinaci i hosté, ale ani oni nemířili přesně. V samém závěru Jičín vysunul presink, ale mohl za to pykat. Šance Bricha z 85. ani závěrečný brejk Náchoda však už gólem neskončily.

Sestava Náchoda: Hladík – Moravec, Hable, Schärfer, Král – Simon, Szabo (72. Rojšl), Brich, Hlava (J. Nejman) – Vaněček, Malý (89. Donát).