U19+U17 FK Náchod - Varnsdorf 4:2+2:1

10.9.2017, ČLD, stadion Náchod – Běloves UMT, v 10.00 hod

FK Náchod U19 vs FK Varnsdorf 4 : 2 (3 : 0)

Branky (asistence): 5‘ Pavlíček (Nejman), 13‘ Růžička (Nejman), 22‘ Nejman (Pavlíček), 79‘ Pavlíček (Jahoda) - 51‘ soupeř, 52‘ soupeř

Až na čtvrtý pokus se nám povedlo vstoupit do utkání úspěšně a úvod to byl opravdu impozantní, protože po 22. minutách jsme již vedli 3:0. Bohužel i takový luxusní náskok vždy neznamená jistotu tří bodů. I my jsme tuhle zkušenost zažili na vlastní kůži, jak se dá přijít o vyhrané utkání. Stačila k tomu pouhá jedna minuta lehkovážnosti a horor z dílny Alfreda Hitchcocka byl na světě. Důležité bylo, že jsme se z toho nesesypali, vrátili se k naší hře a dál si vytvářeli gólové šance, které jsme ovšem neproměnili (Poláček, Donát). Rozhodující moment utkání přišel až deset minut před koncem, kdy na polovině hrací plochy byl sražen loktem do hlavy Růžička (roztrhlé obočí), nabídnutou výhodu jsme díky Pavlíčkovi využili, a velkou zásluhu měl na tom i dobře hrající Jahoda, který celou akci připravil.

Stále se učíme a i tahle zkušenost by nás měla posunout v tom, že nejde nic podcenit.

Sestava: Tupec – Volf, Růžička (82‘ Prokeš), Melichar, Šesler - Čejchan (50‘ Frydrych), Donát, Poláček, Nejman – Pavlíček, Jahoda (86‘ Brožek) - připraveni: Franc, Kuneš

10.9.2017, ČLD, stadion Náchod – Běloves UMT, v 12.00 hod

FK Náchod U17 vs FK Varnsdorf 2 : 1 (0: 0)

Branky: 49‘ Hejzlar (Čisár), 81‘ PVK Vančák ( Čisár) – soupeř 71‘

Sestava FKN: Kuneš (41‘ Nýč) – Franěk (69‘ Antal), Brožek, Procházka (41‘ Lokvenc), Výborný – Slavíček (41‘ Hejzlar), Franc, Novák (41‘ Martinec), Rudolf - Vančák, Čisár – připraveni Gois, Nýč

V týdnu kluci pocítili lehkou únavu z náročnějších tréninkových jednotek, aby si uvědomili, že pokud si obléknou náchodský dres, musí se jezdit po zadku. Tento fakt nás dotáhnul ke třem vybojovaným bodům z tohoto utkání. Až na jedno zaváhání hrála prim obrana, což je také příjemné zjištění. Útočná fáze končí před šestnáckou soupeře, proto máme tak nízkou produktivitu. A jak se máme chovat před vápnem nám ukázal nenápadný šutér a sváteční střelec Kuba Hejzlar, který výstavní ranou do šibenice otevřel účet utkání. Stínem utkání je zlomený prst kapitána Tomáše Fraňka.