FK Náchod s. r. o. vs FC Horky nad Jizerou

Datum a čas konání: 27.4.2019 17:00

FK Náchod vs FC Vrchlabí 7 : 0

FK Náchod – FC Vrchlabí 7 : 0 (5 : 0)

Souboj celků z opačných pólů tabulky měl od úvodní minuty očekávaný průběh. Už ve 4. minutě sehráli domácí na své levé straně pěknou kombinační akci, Vaněček se odpoutal od obránce a jeho prudký centr usměrnil za záda hostující brankáře Simon – 1:0. O deset minut později si oba spolupráci zopakovali, tentokrát však Simonovu střelu hostující brankář vyrazil a Brich už dorážku nestihl. Po čtvrt hodině hry zamával u pravé postranní čáry hostujícím protihráčům Moravec, zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování opět Simona, jehož střelu skvělým zákrokem zneškodnil gólman Vrchlabí. Dvojice Simon – Vaněček byla k nezastavení. V 17. minutě oba oprášili spolupráci z úvodu zápasu a Simon střelou do šibenice zvýšil na 2:0. Za dalších pět minut pelášil na hostující branku Malý, míč však ještě posunul do lepší pozice Vaněčkovi, jehož vychytal na brankové čáře jeden z hostujících beků. Deset minut před přestávkou našel T. Vejprava za hostující obranou zapomenutého Hlavu, který obešel i brankáře a upravil na 3:0. Ve 42. minutě Pípkovu střelu zastavila tyč vrchlabské branky, Malý se však už záhy nemýlil – 4:0. A hned v následující minutě Vaněček prostrčil míč na Malého, jenž upravil na poločasových 5:0.

Převaha domácích pokračovala i po změně stran a po dvou nevyužitých příležitostech přišla 51. minuta a šestý gól v síti hostů. Vaněček přihrál pod sebe Simonovi, ten si míč v klidu zpracoval a zkompletoval hattrick – 6:0. O pět minut později se po individuální akcí dostal do zakončení Malý, jenže trefil jen nohy soupeřova brankáře. V 63. minutě pláchl podél postranní čáry Simon, jeho střelu ale zastavila tyč hostující branky a následná Malého dorážka byla zablokována. Na konečných 7:0 tak zvyšoval až v 84. minutě parádní ranou z pětadvaceti metrů Donát.

Sestava Náchoda: Hladík – Moravec, O. Nejman, Hlava, T. Vejprava – Simon, Brich (70. Donát), Szabo (61. J. Nejman), Pípek (46. Rojšl) – Vaněček, Malý (68. Pavlíček).