FK Náchod s. r. o. vs FC Horky nad Jizerou

Datum a čas konání: 27.4.2019 17:00

FKN vs RMSK Cidlina Nový Bydžov 5 : 1

FK Náchod – RMSK Cidlina Nový Bydžov 5 : 1 (2 : 1)

První soupeř, který se v Náchodě snažil hrát s domácími otevřenou partii, na to málem doplatil hned po pár vteřinách od úvodního hvizdu. To domácí sehráli rychlou kombinační akci, jejíž gólovou tečku překazil zvednutým praporkem asistent rozhodčího. Na vedoucí gól tak Náchod musel čekat do 14. minuty, kdy se po rohovém kopu pověsil do vzduchu Hable a otevřel gólový účet utkání – 1:0. O chvíli později dostal Vaněček míč za hostující obranu, na dlouhou nohu přehazoval vybíhajícího brankáře, ale míč nasměroval mimo. Vzápětí střílel těsně vedle Malý. Ve 24. minutě přidali domácí pojistku. Centr Hlavy našel Vaněčka, který nadvakrát nezaváhal – 2:0. O dvě minuty později centroval z druhé strany Simon, Vaněček ale tentokrát rybičkou nezamířil přesně. A tak přišel ve 28. minutě trest. V malém vápně Náchoda se nejlépe zorientoval Mejstřík a snížil na 2:1. Inkasovaná branka domácí přibrzdila a do konce poločasu se Náchod utápěl v nepřesnostech.

Podobně začal i druhý poločas, v němž v 55. minutě mířil Malý pouze do boční sítě, o dvě minuty později ale už Hlava přesněji a po přihrávce Simona upravil na 3:1. Po hodině hry vzal míč na půlce Simon, prošel přes několik soupeřů, až byl ve vápně sražen, Hlava však nařízenou penaltu nedal. Náchod se definitivně uklidnil až v závěru utkání. Hodně mu k tomu pomohla situace z 82. minuty, kdy se Malý prodral přes obranu hostů, přihrávka na Schärfera se k němu opět vrátil a střelou pod břevno upravil na 4:1. Za další dvě minuty si Hlava seběhl od levé postranní čáry na střed velkého vápna, posunul míč doprava na nabíhajícího Bricha, který upravil na konečných 5:1.

Sestava Náchoda: Hladík – Moravec, Hable, Nejman, T. Vejprava – Simon (75. Pípek), Szabo, Brich, Hlava – Vaněček (79. Schärfer), Malý (87. Donát).