1.10.2017, 8.kolo, Česká liga starších žáků

U15: MFK Chrudim - FK Náchod 3:1 (2:0)

Branky: 44´ Zelenka

Sestava: Kubeš - Horkel, Zelenka, Lukáš, Zelenka - Gunár (67. Vlášek), Štětina, Doucek, Čančara (44. Šrajbr) - Žahourek (50. Ležovič), Hrubý

Smolný zápas v Chrudimi

Do zápasu jsme šli s jasným cílem, chtěli jsme soupeře zaskočit naší aktivitou a dát rychlý gól a povedlo se nám to pouze na 50%. Opravdu jsme soupeře zaskočili naším pohybem a aktivitou a vytvořili si 3 vyložené šance, ale toužený gól ne a ne přijít.

Soupeř hrál jednoduchý fotbal s minimem kombinace, využívali rychlíka Juliše, na kterého nakopávali balóny a ten je servíroval do vápna. My se snažili spíše o kombinační fotbal, kluky totiž neučíme hrát kopanou, ale fotbal, který budou moci v budoucnosti využít!

Věděli jsme, že soupeř bude hrát tvrdě, ale některé zákroky již přesahovaly hranici tvrdosti a zaváněly zákeřností. Obzvlášť zákrok na Gunára, který byl oceněn pouze žlutou kartou. Přesilovka, která nám byla dána byla po necelé minutě ztracena, když pan rozhodčí nepochopitelně tahá žlutou kartu pro Zelenku za obyčejný skluz na půlce hřiště. Pokud za tohle dal žlutou kartu, tak hráč z Chrudimi měl jít do sprch. Výkon rozhodčích byla kapitola sama pro sebe a bude asi lepší to dále nerozebírat.

Když jsme konečně vsítili gól, tak bohužel už jsme neměli tolik sil na zvrat utkání a soupeř přidal ještě třetí branku, tudíž konečné skóre je 1:3. Věřím, že kdybychom proměnili šance na začátku, tak vývoj zápasu by byl úplně jiný.

Na závěr bych rád poděkoval hráčům za srdnatý a bojovný výkon, nechali na hřišti opravdu vše a předvedli, že mají na to, se měřit s nejlepšími. Bohužel opět zvítězila kopaná nad fotbalem, s čímž se v letošním ročníku setkáváme velmi často.

Martin Škoda

U14: MFK Chrudim - FK Náchod 13:2 (4:1)

Branky: 17´ Vlášek, 48´ Kami

Sestava: Kumprecht - Macek, Čechura, Krulich, Vávrů - Souček, Kubeček, Čančara (36.Francesco) , Rosecký - Kami, Vlášek

Hodnocení: V prvním poločase jsme dokázali ještě se soupeřem jakžtakž držet krok, ale náš obrovský problém - špatné dostupování hráčů a slabá agresivita v soubojích, i tak znamenal poločasovou prohru 4:1. Druhý poločas se naše obrana rozložila definitivně a domácí měli dost prostoru pro trénink ofenzívy. Pochvalu zaslouží snad jen Pepa Kubeček, který i přes nelichotivý výsledek dřel až do konce.