16. kolo, Út 01.05 17:00

FK Kostelec n. O.1

FK Jaroměř vs FKN 0 - 4

FK Jaroměř – FK Náchod 0 : 4 (0 : 1)

Po oboustranně nepřesném úvodu se do první šance dostal po odraženém míči hostující Brich, své střele však dal opačnou faleš. Do další šance se náchodský Brich dostal po centru T. Vejpravy, jenže hlavičkoval mimo jaroměřské tyče. To domácí se do první příležitosti dostali hned vzápětí po zaváhání T. Vejpravy, jenže stříleli vysoko nad branku. Po dvaceti minutách hry předvedli hosté rychlou kombinační akci, kdy Moravcův centr uklízel Malý ve skluzu mimo branku. Ve 27. minutě se už skóre měnilo. Hable poslal kolmici na Simona, jehož tečovaná střela skončila v domácí sítí – 0:1. Po půl hodině hry nevyšel hostům signál po standardní situaci, na druhé straně poslal Kilevník nedůrazný pozdrav Hladíkovi. Blízko vyrovnání byla Jaroměř pět minut před přestávkou, kdy prudký centr zprava a následné zakončení likvidoval hostující Hladík až nadvakrát. Na velké komplikace si hosté zadělali v závěru první půle, kdy v nastaveném čase viděl Vaněček dvě žluté karty a byl vyloučen.

Do druhé půle tak nastoupil Náchod jen v deseti a hned v úvodu za to mohl pykat. Křížná střela Škody šla ale jen vedle náchodské branky. Na druhé straně trestný kop Nejmana vyrazil Ondráček jen k Hlavovi, jehož dorážka skončila vedle jaroměřské branky. V 65. minutě Szabo kolmicí za obranu nastartoval náchodský expres jménem Moravec, a ten s přehledem upravil na 0:2. Domácí se snažili se zápasem ještě něco udělat, jenže Náchod je k ničemu nepouštěl. Naopak v 84. minutě Szabo vybídl ke skórování tentokrát Simona a ani ten nezaváhal – 0:3. O chvíli později Malý tváří v tvář domácímu Ondráčkovi neproměnil, vzápětí byl ale Malý ve vápně sražen a sám penaltu proměnil – 0:4.

Sestava FKN: Hladík, Moravec, Hable, Nejman, Vejprava (67. Pípek), Simon, Brich, Syabo, Hlava, Vaněček, Malý