Datum a čas konání: 20.7.2019 10:15
Místo: Dukelská 42, 534 01 Holice

FK Náchod vs FK Vysoká n/L. 5 : 3

FK Náchod – FK Vysoká nad Labem 5 : 3 (2 : 0)

Další balvan odklidili z cesty fotbalisté Náchoda, kteří doma přehráli v napínavém utkání rozjetou Vysokou nad Labem.

V úvodních deseti minutách dvakrát zahrozili hosté, v obou případech však mířili mimo domácí tyče. V 11. minutě tak udeřilo na druhé straně. Moravec byl ve vápně hostů při kličce sražen a z nařízené penalty otevřel skóre Malý – 1:0. O deset minut později se mezi domácí stopery tlačil Bělka, jenže kolmici špatně zpracoval a o šanci se připravil. Ve 26. minutě utekl po pravé postranní čáře Moravec, přesným centrem našel nabíhajícího Rojšla, který usměrnil míč do sítě – 2:0. O dvě minuty později byl při průniku do vápna hokejovým bodyčekem sražen Malý, místo přestupku však sudí určil ještě před vápnem, a následný přímý kop vyrazil hostující brankář na roh. Ve zbytku první půle pobavila přítomné diváky i zhruba stovku dětí z dětských domovů jen krátká zdravotní indispozice hlavního rozhodčího.

Na komplikace si domácí zadělali hned zkraje druhé půle, kdy centr do náchodského vápna lízl Bělka a rázem to bylo o gól – 2:1. V 55. minutě se však nadechl k pěkné individuální akci nejlepší hráč na hřišti Malý, ten na sebe navázal tři protihráče a jeho centr usměrnil s pomocí hostujícího stopera do sítě hlavičkující Simon – 3:1. V 62. minutě to byl opět Malý, který pláchl hostujícím stoperům a před prázdnou brankou vybídl ke skórování Rojšla – 4:1. Účinkování Malého v tomto zápase utnuli hosté nevybíravým zákrokem na polovině hřiště. Pro Malého krátce poté přijela sanitka a byl převezen do nemocnice, kde následně vyloučili vážnější zranění. Ještě než domácí stačili poslat za Malého náhradu, důrazný Pražák vyhrál souboj s Hladíkem a do prázdné branky snížil na 4:2. A v 70. minutě už to bylo po přesné hlavičce téhož hráče pouze o gól – 4:3. Náchod se poté snažil držet míč a nepouštět soupeře do dalšího tlaku, což se mu dařilo. Přesto byla Vysoká v 80. minutě blízko vyrovnání, po rohovém kopu ale hlavičkovali hosté těsně vedle. Definitivní rozuzlení přišlo v 90. minutě, kdy si vykoledoval druhý penaltový zákrok Moravec a Simon pečetil na konečných 5:3.

Sestava Náchoda: Hladík – Moravec, Hable, Nejman, Hlava – Simon, Brich, T. Vejprava, Pípek – Malý (69. Pavlíček), Szabo (17. Rojšl, 89. Král).