Datum a čas konání: 24.8.2019 17:00
Místo: 1. máje 185

FKN vs FC Rychnov n/Kn 8 : 1 - přípr.

FK Náchod – FC Rychnov nad Kněžnou 8:1 (3:0)

Domácí vlétli do utkání jako uragán a hned v první minutě měli dvě stoprocentní gólové šance. I v dalších minutách ale Náchod nápaditými akcemi soupeře jasně přehrával, jenže se dlouho nemohl gólově prosadit. První branka tak přišla až ve 20. min., kdy se na pravé straně uvolnil Simon a poprvé prostřelil rychnovského gólmana – 1:0. O sedm minut později měli první vyloženou šanci hosté, kdy šli ve dvou sami na brankáře Baláže, v zakončení však vůbec netrefili branku. To o minutu později se dostal za obranu Rychnova domácí Malý, mimo vápno svedl souboj s hostujícím gólmanem, který odvrátil míč jen k Petrovi, jenž mu ho obloučkem vrátil do sítě – 2:0.  Další stoprocentní šanci Rychnov zahodil ve 37. min., kdy mu Baláž zlikvidoval pokutový kop. Na poločasových 3:0 upravuje ve 41. min. dalším pěkným lobem Runkas.

Po změně stran domácí svou převahu demonstrovali doslova demolicí rychnovské defenzivy. Ve 48. min. po centru Petra od rohového praporku upravuje hlavou Simon na 4:0 a vzápětí dává tentýž hráč po další rychlé akci domácích už na 5:0. V 54. min. po centru Malého uklízí míč do sítě Petr – 6:0. Po hodině hry využívá pěknou kolmici za obranu Rychnova v sedmý gól Malý. Tentýž hráč pak o tři minuty později trestá další chybu rychnovské defenzivy trefou na 8:0. Čtvrt hodiny před koncem se čestného úspěchu dočkává i Rychnov, jenž snižuje na konečných 8:1.

V domácím dresu odehrála celé utkání nová posila, kterou je bývalý mládežnický reprezentant, Jan Hable.