Datum a čas konání: 23.2.2019 10:00
Místo: Náchod - Běloves - UMT

TJ Červený Kostelec vs FKN 3 : 1

TJ Červený Kostelec vs FK Náchod 3 : 1 (3 : 0)

„Hráli jsme to, co jsme si řekli před zápasem. Čekali jsme na soupeře a vyráželi do brejků,“ popsal stručně taktiku domácí trenér Petr Liška.

Tento jednoduchý recept slavil poprvé úspěch už v 7. minutě, kdy střelou z dvaceti metrů otevřel gólový zápis utkání Petrů – 1:0. Vzápětí si hosté vynutili před Kobosem závar, zkušený brankář však nakonec míč ukryl ve svých rukavicích. O deset minut později Hlavův centr pustil Szabo na Simona, jehož střela z 18 metrů šla těsně vedle kostelecké tyče. Další ledová sprcha přišla pro hosty v 19. minutě, kdy z nevinně vyhlížející akce dorážel zblízka ex-náchodský Petr – 2:0. Vzápětí na druhé straně utekl ex-kostelecký Hlava, ale domácí branku minul. Trochu lepší mušku měl Simon, jeho pokus z pětadvaceti metrů ale zkušený Kobos kryl. Po půl hodině hry domácí podnikli další ze svých rychlých brejků, po němž Vejman upravil na 3:0. Hosté byli blízko snížení ve 40. minutě, kdy tečovanou střelu Szaba do protipohybu Kobose kostelecký brankář zázračně vyrazil.

Po změně stran se hosté tlačili za snížením, jenže domácí je do vážnějších šancí nepouštěli. Moravcův střílený centr prošel kosteleckým vápnem bez povšimnutí, hlavička O. Nejmana šla jen do náruče připraveného Kobose a toho nevyvedla z klidu ani střela Simona směřující nad jeho branku. Čtvrt hodiny před koncem se naopak musel na druhé straně vytáhnout Hladík, kdy vyrazil Srkalovu střelu zblízka. Deset minut před koncem se pěkně uvolnil hostující J. Nejman, gólovou radost mu však zkazil Kobos. Náchod se čestné trefy přece jen dočkal, když v 87. minutě střela Hlavy končí v kostelecké síti – 3:1. V samém závěru se ještě parádními zákroky blýskli oba gólmani, na kosteleckém vítězství 3:1 se ale už nic nezměnilo.

Sestava FK Náchod: Hladík, Moravec (66. Nejman J.) Hable, Nejman O., Král (46. Pípek, 60. Vejprava), Hlava, Brich, Szabo, Simon, Rojšl, Vaněček