21.10.2017, 11.kolo, Česká liga starších žáků

U15: FK Náchod - Polaban Nymburk 6:2 (4:1)

Branky: 1´ Hrubý, 28´ Balcar HARA, 31´ (pk) + 64´ Doucek, 33´ + 47´ Gunár

Sestava: Kubeš - Horkel, Zelenka, Balcar HARA, Štětina - Gunár, Lukáš, Doucek (50. Šrajbr), Světlík (62. Čančara) - Žahourek, Hrubý (62. Ležovič)

Zvládnuté utkání s Nymburkem

Již před zápasem s Cidlinou jsme si řekli, že z posledních třech kol chceme plný počet bodů. Minulý týden jsme úspěšně začali, a tak jsme věřili, že s Nymburkem navážeme a také doma udržíme všechny tři body.

Začali jsme velmi aktivně, na míči jsme dominovali a hýřili pohybem a už v první minutě jsme šli do vedení 1:0, toto vedení dokázal soupeř ještě dotáhnout, ale my jsme naštěstí nepolevili a dokázali vstřelit další góly.

Konečný výsledek 6:2 je dle mého názoru naprosto zasloužený, ale přes zimu budeme muset zapracovat na fyzické kondici, protože v posledních 15ti minutách nám dochází síly a přichází kritické situace v naší obraně.

Kluky chválíme za předvedený výkon a před námi už je jen poslední část našeho cíle, a to je zápas s Trutnovem.

Martin Škoda

U14: FK Náchod - Polaban Nymburk 4:4 (2:3) PK 2:3

Branky: 4´+15´+55´+70´ Kami

Sestava: Kumprecht - Souček, Čechura, Franc (42.Francesco), Krulich - Cvrček (36.Čančara), Kubeček, Vávrů, Rosecký - Kami, Vlášek

Hodnocení: Do dnešního utkání jsme nastoupili s chutí a aktivním fotbalem jsme si vypracovali šance, první dvě velké také s přehledem proměnil Kami. Poté se ovšem naše aktivita poněkud vytratila a soupeře jsme posadili na koně. Nymburk byl v této pasáži lepší a po třech slepených gólech otočil ještě do poločasu skóre.

Druhý poločas jsme se opět začali tlačit za vyrovnáním, ale velké šance jsme zahazovali. Vyrovnání a hattrick završil Kami, ale prakticky z protiútoku se hosté po křídelní akci a našem nedůrazu před brankou opět ujímají vedení. Závěrečný tlak přinesl dva rohy, z nichž na ten druhý přiběhl i domácí brankář a ze závaru prorval míč do sítě dělovkou Kami. Ihned poté rozhodčí zápas ukončil.

V penaltách dlouho kralovali brankáři, poté však ukázali přecijen pevnější nervy hosté z Nymburka a odvážejí si tak bod navíc.

V utkání bylo k vidění několik pěkných akcí, ale neustále nás srážejí laciné chyby v obraně. Na tom musíme přes zimu hodně pracovat.