FK Náchod vs FC Spartak Rychnov nad Kněžnou 6 - 2

FK Náchod – FC Spartak Rychnov n. Kn.  6 : 2 (2 : 2)

Vítězství favorita se nerodilo lehce. Už ve 2. minutě totiž hosté snadno přečíslili domácí na jejich pravé straně a Zajíčkovo zakončení na dlouhou tyč nemělo chybu – 0:1. O čtyři minuty později se však po rohovém kopu vrátil míč k Simonovi, ten prošel do vápna a neméně povedenou střelou jako o chvíli před ním Zajíček srovnal na 1:1.  Blízko vedoucí brance byl opět Rychnov ve 24. minutě, kdy nebezpečný centr do vápna odvracel do bezpečí v nefotbalové pozici vleže O. Nejman. Po půl hodině hry posadil na druhé straně Pípek centr na hlavu Rojšla a ten míč trkl přesně k tyči – 2:1. O dvě minuty později však bylo opět srovnáno. Z rohu velkého vápna prostřelil houštinu těl před Hladíkem Reichl - 2:2. Ve 38. minutě se hosté radovali potřetí, jejich křepčení jim však překazil asistent rozhodčího, který viděl hru rukou.

Zatímco první půle byla naprosto vyrovnaná, v té druhé hráli prim domácí. Ti nejprve v 52. minutě přečkali šanci Rychnova, poté bombu Hlavy na druhé straně gólman jen vyrazil opět k Hlavovi, jehož dorážka skončila rohem. Po něm vznikl před rychnovskou brankou závar, který ukončil přesnou střelou Brich – 3:2. O dvě minuty později kopali domácí další roh. Přetažený míč si našel Brich, povodil si dva soupeře a předložil gólovou přihrávku O. Nejmanovi – 4:2. V 66. minutě se krásným volejem prezentoval domácí Hlava, hostující gólman ovšem předvedl neméně pohledný zákrok. Na druhé straně pak kryl rychnovskou šanci domácí Hladík. Pátý gól padl v 70. minutě, když ze třiceti metrů napřáhl Hlava a jeho tečovaný míč šel přesně do protipohybu brankáře – 5:2. Na konečných 6:2 upravil v 77. minutě Malý, který si vzal míč na půlce, nejprve proskočil mezi dvěma stopery, pak obešel i brankáře a do prázdné branky uzavřel gólový účet zápasu.

Sestava Náchoda: Hladík – T. Vejprava (46. Růžička), Hable, O. Nejman, Král – Simon, Hlava, Brich, Pípek (77. J. Nejman) – Rojšl (85. Schärfer), Malý (82. Pavlíček).