Datum a čas konání: 24.7.2019 17:30
Místo: Nový Bydžov

FK Náchod vs TJ Lázně Bělohrad 2 : 1

FK Náchod – TJ Lázně Bělohrad 2 : 1 (1 : 1)

V souboji celků z opačných pólů tabulky se psal hodně zajímavý příběh. V úvodu sice zahrozili domácí, jenže v 6. minutě překvapivě udeřilo na druhé straně, když se krásně opřel do míče hostující Šorm a domácí favorit překvapením zalapal po dechu – 0:1. O rychlou odpověď se pokusil v 10. minutě Malý, který vyslal kolmicí do brejku Hlavu, u míče byl ale dříve hostující brankář. Na druhé straně odvrátil ve 12. minutě katastrofu Hladík, který kryl nájezd Šorma. O čtvrt hodiny později Hable poslal míč k postranní čáře Růžičkovi, jeho centr našel Krále, který akrobaticky mířil nad hostující branku. Po půl hodině hry našel Hlava přízemním centrem ve vápně Simona, který srovnal na 1:1. Pět minut před přestávkou se hosté dostali do další vyložené šance, když se sám před Hladíkem zjevil hostující Rejman, náchodský brankář však špičkou kopačky míč vyrazil mimo své tyče.

Domácí rozhodli o osudu utkání hned v nástupu do druhé půle. Ve 48. minutě Rojšl narazil Malému, ten obešel brankáře, nacentroval a Vaněček, do prázdné brány, hlavou upravil na 2:1. O chvíli později mohl přidat pojistku hlavičkující Brich, jeho pokus ale mezi tři tyče nezamířil. V 70. minutě Vaněček ve skluzu poslal míč do brankáře, z dorážky pak trefil Simon tyč hostující branky. Čtvrt hodiny před koncem provětral rukavice hostujícího gólmana Vaněček, následné dorážky Simona ani Malého ke gólu nevedly. V 82. minutě si ještě vykoledoval červenou kartu hostující Lánský, který hasil další náchodskou šanci, na těsném vítězství favorita se ale ve zbytku utkání už nic nezměnilo.

Sestava Náchoda: Hladík – Růžička, Hable, Nejman O., Král, Simon, Brich, Vaněček (90. Vejprava), Hlava, Malý, Rojšl (87. Nejman J.