FK Náchod s. r. o. vs FC Horky nad Jizerou

Datum a čas konání: 24.8.2019 17:00
Místo: 1. máje 185

Hodnocení podzimní části sezóny - Jaroslav Panenka

Panenka: „Po minulé sezoně panuje střízlivá spokojenost“

Náchod – Po sestupu z divize potvrdili v první polovině sezony fotbalisté Náchoda očekávání, když zaváhali jen ve dvou zápasech. Zbytek vyhráli za tři body a díky tomu vedou po podzimu tabulku Votrok Krajského přeboru mužů se ziskem 39 bodů a náskokem osmi bodů na průběžně druhou Jaroměř. „Jsem rád kvůli klukům a vím, o čem mluvím,“ říká trochu tajemně JAROSLAV PANENKA, trenér náchodského áčka.

Jak vás znám, tak úplně spokojený asi nebude nikdy, ale přece ve vás musejí být po podzimu hodně pozitivní emoce?

Máte pravdu, najdou se věci, které je potřeba zlepšovat a musíme je umět pojmenovat. Jinak po nepovedené minulé sezoně panuje střízlivá spokojenost. Tým se vhodně obměnil a hlavně příchody byly zajímavé. Ti hráči, kteří přišli, dobře zapadli do týmu (Nejman, Hlava, Rojšl, Szabo, návrat Hable – pozn. autora) A moje emoce? Jsem rád kvůli klukům a vím, o čem mluvím.

Na podzim jste nastříleli nejvíce branek a na druhé straně jste jich i nejméně inkasovali. Které z těchto dvou hledisek je pro vás důležitější?

Branky jsou kořením fotbalu, na to fanoušci chodí, to je baví. A všechny baví branky vstřelené než branky obdržené (úsměv).

Před sezonou jste si vytyčil za cíl, předvádět takovou hru, která by vám přinášela vítězství a přivedla zpět do ochozů fanoušky. První část této mety se plnit dařilo, jak jste byl spokojen s jeho druhou částí?

I v tom prvním bodě jsou ještě rezervy, ale zlepšení určitě nastalo. V tom druhém je to složitější, několik zápasů přivedlo jak doma tak venku návštěvy kolem tří set diváků, což je hezké. Na druhou stranu ale byly i návštěvy slabší, kdy se objevila zhruba stovka fanoušků. Věříme s týmem, že v jarní části se to ještě vylepší.

Když už jsme u fanoušků. Jak se díváte na skutečnost, že se soutěž dohrává v období, které už fotbalu nepřeje a kdy už tak nevelké návštěvy ještě výrazně klesají?

Tady je třeba se na to dívat ze dvou rovin. Zaprvé letošní podzim nebyl oproti tomu loňskému moc hezký. A zadruhé existují přímé přenosy ze zápasů, a lidi mají i jiné záliby, starosti. Já tvrdím, že o všem rozhoduje kvalita hry a nasazení hráčů v jednotlivých zápasech.

Ještě naváži na předchozí otázku. Před začátkem sezony schválil Výkonný výbor Krajského fotbalového svazu nařízení, které zakazuje hrát na umělé trávě od 15. dubna do 15. října. Zkomplikovalo náchodskému oddílu toto nařízení průběh podzimu?

Z mého pohledu je to nešťastné rozhodnutí. Certifikované umělé trávníky jsou po celé Evropě, ale jen u nás se řeší podobné problémy. Při velkém počtu družstev v klubu jsme rádi že, máme umělou trávu třetí generace. Kdybychom ji nevyužívali, tak v letošním podzimu by nám to odrovnalo hlavní plochu na stadionu v Bělovsi.

Zpět k náchodskému áčku. Viděl jsem většinu vašich domácích zápasů a musím se přiznat, že mě často nemile překvapilo, když se většina vašich soupeřů hned od začátku zatáhla a čekala, co předvedete. Směřovaly tedy vaše před-zápasové tréninky k této variantě hry?

Šli jsme zápas od zápasu, a některé věci se na trénincích samozřejmě řešily.

Zeptám se ještě opačně. Nehrálo se vám paradoxně lépe na hřištích soupeřů, kde by domácí celek měl být přece jen aktivnější?

My chceme vyhrát každý zápas, ať je to doma či venku.

Chystá Náchod přes zimu nějaké hráčské změny?

Něco jo, ale v době rozhovoru jsem v pilné práci, takže zatím jsme na začátku. Ale určitě chceme některé hráče přivést.

A kdy půjdete do přípravy?

Náchod začne přípravu 15. ledna 2018.

24.08.2019 17:00
FKN vs FK Horky nad Jizerou; Divize C; 3. kolo; Náchod
07.09.2019 17:00
FKN vs FK Letohrad; Divize C; 5. kolo; Náchod
21.09.2019 16:30
FKN vs FK Velké Hamry; Divize C; 7. kolo; Náchod
05.10.2019 16:00
FKN vs TJ Sokol Libiš; Divize C; 9. kolo; Náchod
19.10.2019 15:30
FKN vs TJ Dvůr Králové n/Labem; Divize C; 11. kolo; Náchod

6. FC Hlinsko, z. s. 2 7:4 3
9. Sparta Kutná Hora, o... 2 3:5 3
10. FK Letohrad 2 2:4 3
11. SK Polaban Nymburk, s.. 2 1:4 3
14. Sportovní sdružení.. 2 0:2 0
15. TJ Sokol Libiš 2 2:5 0
16. SK Poříčany 2 3:8 0

SK Polaban Nymburk, s. r. o.

Patrik Simon

Martin Malý

Lukáš Hlava

Tomáš Kabeláč