SK Jičín vs FKN

SK Jičín – FK Náchod 1:1 (0:1), na penalty 2:4.

Souboj týmů z popředí tabulky začali domácí dlouhým nákopem do náchodského vápna, zde sice gólman Baláž míč nezkrotil, po faulu na něj ale hosté první šanci zápasu bez úhony přečkávají. Vzápětí na druhé straně kombinují Vrabec s Malým, akci ale překazilo špatné zpracování. V 11. min. hostující Jeníček posílá dlouhý pas na Vrabce, jehož centr končí na břevně domácí branky. O chvíli později se Vrabec odhodlal k další střele, ta však míří vedle branky. Štiplavý pozdrav poslal ve 25. min. domácímu brankáři Malý, ale ani jeho pokus gólem nekončí. O deset minut později získávají Náchodští míč na středu hřiště, Vejprava nachází za domácí obranou Malého, ten dělá kličku brankáři a posílá hosty do vedení – 0:1. Těsně před přestávkou zakombinovali na levé straně hostující Vrabec, Brich a Kábrt, střela posledně jmenovaného ale jde vedle jičínských tyčí.

Krátce po změně stran domácí procházejí po pravé straně a jejich střela končí na boční síti. O deset minut později si míč ke standardní situaci přichystal Vrabec, po jehož centru do vápna vzniká závar před jičínskou brankou, domácí ale situaci zvládají bez další úhony. V 74. min. střelecký pokus Malého domácí brankář vyráží na roh, po něm zakončuje Brich těsně vedle branky. V následující minutě ale přichází vyrovnání. Domácí získávají míč na středu hřiště, využívají Jeníčkův kiks, z něhož vzápětí vyplynul faul ve vápně. Penaltu pak domácí Miler proměňuje – 1:1. O chvíli později přichází závar před brankou Jičína, který zakončuje střelou těsně vedle Malý. Tentýž hráč se obsadil do hlavní role také v 81. min., kdy utíká z poloviny hřiště sám na brankáře, ve vápně je sražen a píská se penalta. K ní se staví sám postižený, jenže ji neproměňuje. Ke změně remízové stavu už nevedl ani signál hostů v nastaveném čase, a tak se jde na penalty.

V nich se domácí mýlí v první a ve čtvrté sérii, hosté naopak první čtyři pokusy proměňují, a tak si z Jičína odvážejí zaslouženě i druhý bod.

Sestava Náchoda: Baláž (61. Vik) – Moravec, Rompotl, Jeníček, Punar – Akpem (89. Pípek), Vejprava (66. Jimmy), Kábrt, Brich, Vrabec – Malý.