11.2. 2018 Náchod - Běloves UMT v 10.00 hodin

Přípravné utkání

FK Náchod U19 vs SK Sparta Úpice (Muži) 3 : 4 (2 : 1)

Branky (asistence): 15‘ Nejman (Jahoda), 17’Jahoda (Poláček), 50‘ Gois ( - )

Ve druhém přípravném zápase přijel dvanáctý tým z I.A třídy, který tak jako my bude mít práci se záchranou soutěže.

Od úvodních minut se bylo na co dívat. Nejprve v první minutě namazal Nejman hostujícímu útočníkovi, ale toho skvěle vychytal náš brankář. O čtyři minuty později pohořel náš kanonýr Pavlíček, kterému připravil šanci Jahoda. V 15. minutě našel Donát 40 metrovým pasem Jahodu a ten přihrávkou pod sebe našel Nejmana, který střelou z vápna poslal domácí tým do vedení 1:0. Za pouhé dvě minuty to bylo již 2:0, Poláček vyslal Jahodu do samostatného nájezdu. V této části jsme na hřišti dominovali a další šance trestuhodně zahazovali, nejdříve Růžička netrefil po přihrávce Pavlíčka nebo o minutu později Jahoda napálil míč do gólmana po přiklepnutí opět Pavlíčka. V 33. minutě zahrával Čejchan rohový kop, který našel ve vápně volného Pavlíčka, ten bez přípravy vystřelil do brankáře a následnou dorážku v jasné šanci zahodil Melichar. Ve 40. minutě kopal Nejman PVK z 25 metrů a jeho střela jen milimetry minula branku soupeřů. V 44. minutě jsme udělali chybu na polovině hrací plochy a soupeř svou šanci využil.

Do druhé půlky jsme omladili sestavu a na hře to bylo znát. Přesto jsme přidali v 50 minutě třetí gól, to se mladíček Filip Gois dostal na vápně k odraženému míči a střelou z voleje nedal brankáři šanci. V 55. minutě nesmyslně fauloval hostující Kuchta našeho špílmachra Nejmana a ten musel odstoupit. A to se ukázalo jako důležitý moment v zápase. Naše hra přestala mít nápad a k tomu se přidaly individuální chyby, ať to byl odhad na míč či špatné postavení bránících hráčů. A tak můžeme ještě poděkovat našemu brankáři Středovi, který ještě spoustu závarů bravůrně zneškodnil a náš tým držel od většího brankového přídělu.

V dnešním utkání si odbil premiéru brankář Pavel Středa, který podal výborný výkon a náš tým podržel. Určitě bychom byli rádi, kdyby nám šel pomoc i v soutěži, protože jeho přítomnost v naší brance dodala větší jistotu našim bránicím hráčům.