FK Náchod s. r. o. vs TJ Svitavy

Datum a čas konání: 28.4.2019 10:00

U13: FK Náchod - FC HK + RMSK Cidlina

Přátelská utkání U13 FK Náchod.

Ani mládežnický tým U13 v zimní přestávce nezaostává. Po chřipkové epidemii a lyžařských kurzech se naplno rozběhl koloběh přípravných utkání.

Čtvrtek 22. 2.

FKN X FCHK    11:5

3x30 minut, UMT Běloves

Sestava: Matyska, Lorenc L., Kočnar, Franc, Svatoš, Matějíček, Lukášek, Borůvka, Lorenc M., Váňa, Macek, Brož, Hlaváček

Možná překvapující výsledek, nicméně kdo byl přítomen, může říct, že zasloužený. Při veškeré pokoře k soupeři můžu říct, že jsme si to prostě zasloužili. Hned z první akce jsme vsítili branku a měli zápas ve svých rukou. Je pravda, že byly pasáže, kdy nás kluci z Hradce tzv. “zamkli,” ale v obrané fázi jsme to až na pár chyb zvládli dobře. Na klucích bylo vidět nasazení, dravost a dle mého toto utkání rozhodlo zkrátka to, že jsme chtěli víc vyhrát. Potěšující pro mne bylo, že jsem ve hře viděl věci přenesené z tréninku a také to, že kluci ukázali co v nich je. Odvážné kličky, střelba, kombinace… To nás zdobilo. Nicméně je to jedna vlaštovka… Je třeba stále pilně trénovat a s pokorou přistupovat ke každému zápasu, který nás čeká.

Sobota 24. 2.

FKN X RMSK CIDLINA       4:1

2x30 minut, UMT Běloves

Sestava: Lorenc L., Kočnar, Franc, Svatoš, Matějíček, Lukášek, Borůvka, Lorenc M., Váňa, Macek, Hlaváček

Ve vánici a teplotách okolo -7 jsme se v průběhu utkání s hostujícím trenérem rozhodli o jeho zkrácení na pouhé dvě třetiny.

V první třetině měli kluci z Bydžova více ze hry, byli rychleji u míče a měli větší chuť. Když jsme i my navázali na svou hru, kterou umíme, obdrželi jsme branku. Paradoxně nás nakopla a ještě do konce třetiny jsme vyrovnali.

V druhé třetině počasí ještě přitvrdilo a nám to zřejmě prospělo, postupně jsme se dostávali více do hry a byli stále nebezpečnější. V soubojích jsme byli dostatečně důrazní a jak bývá v našem zvyku… připomínalo to chvílemi festival neproměněných šancí. V druhé polovině třetiny ale protrhl smůlu třígolový Kuba Svatoš a rázem jsme v krátkém sledu dali 3 branky, které byly zasloužené vzhledem k našemu výkonu. Utkání jsme pak již měli pod kontrolou a konečný stav byl 4:1.