FK Čáslav, a. s. vs FK Náchod s. r. o.

Datum a čas konání: 25.8.2019 17:00
Místo: Sportovní areál Vodranty, Vodranty 1664, 286 01 Čáslav - Nové Město

U13+U12: FCHK - FKN 3:3 + 10:1

13. kolo ČLŽ U13, 1.4.2018

FCHK x FKN     3:3
(2x Macek, Borůvka pen.)

Sestava: Matyska - Franc, Svatoš, Matějíček, Novotný, Váňa, Borůvka, Macek, Brož, Lukášek

V dalším mistrovském utkání jsme nastoupili na horké půdě Hradce Králové. Již v minulosti jsme s klukama z HK sehráli několik  přátelských utkání, tak jsme tušili, že nás čeká velmi bojovné utkání. Do první třetiny vstoupili lépe domácí. Byli rychleji u míče, nenechávali nám prostor, nutili nás, abychom se přizpůsobili jejich hře. Nutno dodat, že nás to poměrně vyvedlo z míry a zaslouženě šli domácí do vedení.

Do druhé třetiny jsme si klukama řekli, že budeme hrát fotbal tak, jak ho umíme. Najednou se obraz hry změnil a byli jsme rovnoceným soupeřem. Bohužel však po sérii naších šancí jsme inkasovali podruhé. Paradoxně nás tento gól nakopnul. Nikdo z nás dnes nechtěl v Hradci prohrát a za tím jsme si šli. Bojovností a kombinační hrou jsme se pak snažili dostávat do soupeřova vápna, kdy se nám zaslouženě podařilo snížit. Vyrovnáno bylo po penaltě, kterou s přehledem umístili Domča Borůvka. Vzápětí ale byl stav opět 3:2 pro domácí, kdy vyrovnali po kombinaci, kterou zakončovali na hraně ofsajdu. Nám se na to podařilo zareagovat, v dnešním zápase, dvougólovým Mackem, který pronikl po kraji hřiště a míč tzv. procedil za zády domácího brankáře. Do konce utkání ještě byly šance na obou stranách, nás však nejvíce mrzí břevno Štěpána Novotného a hlavička Fildy Brože.

Za dnešní zápas si zaslouží všichni pochvalu. Sledovali jsme týmovou hru, kdy jeden makal za druhého a nic jsme nevypustili. Samozřejmě je tu mnoho věcí, které je třeba zlepšit, ale na ty se snažíme zaměřit v tréninku. Kluků bylo dneska jako do mariáše, o to cennější tento bod je, věřím, že v dalších utkáních dokážeme na tyto výkony navázat.

13. kolo ČLŽ U13, 1.4.2018

FCHK x FKN     10:1
(Vlach)

Sestava: Vlček - Míl, Hejsek, Vlach, Hubka, Andrejs, Hanke, Pilc, Nývlt, Valášek

V souboji s FC HK jsme si dali za cíl 1) aktivitu a odvahu v útoku a 2) včasné dostupování soupeře v obraně.

První třetinu nás soupeř přehrával v soubojích 1:1 ve středu pole a rozdíl dělal především (ještě minulý týden) náš spoluhráč Filip Kaczmarek, nyní již v barvách Hradce, který první gól dal sám a další připravil. Tímto Fífovi přejeme na nové štaci hodně úspěchů a branek.

Přeskupením řad a zesílením středové řady jsme soupeře nutili ke střelbě ze střední vzdálenosti, s většinou střel si ale poradil skvělý Vlčák v brance.

Soupeři gratulujeme k výhře, byl lepší a zaslouženě vyhrál. Naši kluci se ale nemají za co stydět, makali od první do poslední minuty !!! Ocenění zaslouží všichni kluci, vyzdvihnout tentokráte ale musíme Máru Míla a Neviho, kteří v obraně hráli fantasticky a Vlčáka v brance, který chytil i nechytatelné.

Věříme, že když navážeme na výkony a nasazení z prvních dvou kol, tak se v neděli společně zaradujeme z první výhry !!!     O.Nejman - T.Strnad

5. FK Mladá Boleslav 0 0:0 0
9. FC Hlinsko, z. s. 0 0:0 0
14. FK Viktoria Žižkov, a.. 0 0:0 0