Finále Ondrášovka Cup 2017/2018 U13, Rokycany

Ondrášovka Cup 2017/2018
FINÁLE U13
Rokycany

O víkendu 5. a 6. května jsme vyrazili bojovat na finálový turnaj Ondrášovka Cup do Rokycan, kde na nás čekala velmi těžká základní skupina:

AC Sparta Praha
SK Sigma Olomouc
1. FK Příbram
FK Pardubice
SK Líšeň

Systém turnaje byl následující. Ze čtyřech šestičlenných skupin postupují první dva týmy do skupiny zlaté, 3. a 4. tým ze skupin základních do skupiny stříbrné a poslední dva týmy do skupiny bronzové. Tyto skupiny se hrají v neděli na základě sobotních výsledků.

Sobota 5. 5. 2018

FKN x 1. FK Příbram - 1:0 (Borůvka)

Vstup do turnaje nám vyšel relativně dobře. Hned v úvodním utkání jsme porazili 1. FK Příbram - 1:0. Výsledek dle mého zasloužený, kluky z Příbrami jsme nepustili do ničeho vážného a výsledek si pohlídali.

FKN x AC Sparta Praha - 0:4

Následovalo utkání s AC Sparta Praha - 0:4. V tomto utkání jsme od začátku tahali za kratší konec, nýbrž jsme se snažili být nebezpečným celkem z protiútoků, což se relativně i dařilo. Bohužel pro nás přišel hloupý faul za vápnem, k tomu se postavil Stanciu z ročníku U13 a stav byl 0:1. Dvě minuty poté přišlo nesmyslné zatáhnutí za dres v našem vápně a byla penalta. 0:2. Pak už nebylo co ztratit a inkasovali jsme ještě dvakrát. Nutno ale říct, že ostudu jsme rozhodně neudělali.

FKN x SK Líšeň - 2:1 (Novotný, Borůvka)

Třetí utkání ve skupině bylo s SK Líšeň. Část Brna hrající tamní žákovskou ligu. Kluci z Líšně byli od počátku aktivnější, měli více ze hry, vyhovovalo jim úzké a krátké hřiště, kdy se snažili vše procpat tzv. silou. My jsme ale z prvního protiútoku vsítili branku. Pár minut na to však přišla přesná střela ze strany Líšně a stav byl vyrovnán. My jsme se ale nevzdávali a vítězství, které by nám zajistilo stříbrnou skupinu do nedělní části jsme chtěli za každou cenu získat. Zhruba 4 minuty do konce jsme ubojovali míč ve vápně a dorazili do branky soupeře. Rázem je na světě konečný stav - 2:1.

FKN x FK Pardubice - 0:1

Za mne asi náš nejsmolnější zápas v základní skupině. Naprosto vyrovnané utkání, ani jeden tým se nedostal do žádné loženky. Hra plná soubojů, kombinací, ale z obou stran chyběl klid na kopačkách při zakončení. Bohužel pro nás stačila jedna povedenější střela a přes shluk hráčů ve vápně brankář neměl šanci. - 0:1.

FKN x Sigma Olomouc - 0:2

Od počátku utkání si kluci z Olomouce šli za vítězstvím, které by jim přineslo postup do zlaté skupiny. Nám s každou minutou těžkli nohy a zaslouženě jsme prohráli. Musím říct, že odhodlanost na straně soupeře byla enormní a to rozhodlo o vítězství.

Konečné pořadí ve skupině:

1. SK Sigma Olomouc
2. AC Sparta Praha
3. FK Pardubice
4. FK Náchod
5. 1. FK Příbram
6. SK Líšeň

Ze čtvrtého místa jsme postoupili do nedělní stříbrné skupiny. Týmy, které se spolu utkali ve skupině základní a následně postoupili do stejné skupiny do nedělních bojů, tak se jejich vzájemný zápas (body i skóre) převedl ze soboty i na neděli, tzn. v neděli spolu již nehráli.

Neděle 6. 5. 2018

Obsazení stříbrné skupiny:

FK Pardubice
FC Vysočina Jihlava
FK Dukla Praha
FK Fotbal Třinec
1. SK Prostějov
RMSK Cidlina
FC Zbrojovka Brno

FKN x FK Dukla Praha - 0:3

První nedělní utkání nám nevyšlo. Soupeř byl aktivnější, více chtěl hrát, nebál se při soubojích 1v1. Kluci z Dukly si toto vítězství zasloužili a my si mohli vzít pouze ponaučení do dalších zápasů.

FKN x FC Vysočina Jihlava - 2:3 (Novotný, Lukášek)

Tento zápas byl diametrálně odlišný od zápasu s Duklou. Kluci si v hlavě přebrali vše, co bylo třeba a ukázali to, čím jsme se chtěli prezentovat. Ujali jsme se již ve 2. minutě vedení, vzápětí jsme ale ihned inkasovali. V dalším průběhu zápasu jsme Jihlavu drželi na své polovině, ta však z povedeného protiútoku vsítila branku. - 1:2. Kluci ale uzkázali, že se chtějí o výsledek porvat, srovnali a Jihlavu jsme stále trápili. Měli jsme velké množství šancí, bohužel jsme v 15. minutě neuhlídali soupeře a zrodil se konečný stav. - 2:3.

FKN x 1. SK Prostějov - 1:0 (Borůvka)

Bojovné utkání, které jsme si brankou v 8. minutě utkání pojistili. Soupeř se nedostal do žádné vážné šance a zaslouženě jsme brali plný počet bodů.

FKN x FC Zbrojovka Brno - 2:1 (Lukášek, Matějíček)

Zajímavé utkání, ve kterém Brno více korigovalo hru. Naštěstí pro nás se podařilo otočit utkání dvěma rychlými góly.

FKN x RMSK Cidlina - 2:0 (Novotný, Kočnar)

Utkání, kterému scházelo tempo. V tomto zápase se nedá najít moc věcí, které by stály za vyzdvihnutí. Zkrátka… my jsme si šli za vítězstvím více než soupeř, byli jsme odhodlanější a více jsme chtěli.

FKN x FK Fotbal Třinec - 1:1 (Svatoš)

Utkání tzv. nahoru dolů. Hra se přelívala z jedné strany na druhou s velkým množstvím šancí. My jsme se ujali vedení po propadnuté standardce Sváti. Nutno ale říct, že remíza zasloužená, nás však mrzí fakt, že jsme gól na 1:1 obdrželi 10 sekund do konce utkání.

Turnaj na vysoké úrovni, kluci byli ve studiu p. Čapka, kde sváděli souboje ve vědomostním kvízu, mohli získat autogram od Martina Haška z Bohemians Praha a vidět mnoho dalších zajímavých fotbalových osobností.

Konečné pořadí turnaje:

Jakub Valášek

1 gól

Bohdan Fišer

21.11.2018 Lukáš Bouček (11)
23.11.2018 Adam Hubka (11)
23.11.2018 Tomáš Franěk (16)
25.11.2018 David Schärfer (21)
25.11.2018 Jiří Podolník (29)

Philipp sportovní trávníky Město Náchod Primátor a. s. CDS s. r. o. Náchod Jako - sportovní vybavení Repon AM Gnol Dítě, kamionová doprava NIKI Fortuna Hotel Tommy AEROTEC Metal Conditioner SAAR GUMMI CZECH Internet i2 Mados s.r.o. Hotel ELKO
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy

Posledních 30 dnů: 7063 | Posledních 7 dnů: 1797 | Poslední den: 307