Finále Ondrášovka Cup 2017/2018 U13, Rokycany

Ondrášovka Cup 2017/2018
FINÁLE U13
Rokycany

O víkendu 5. a 6. května jsme vyrazili bojovat na finálový turnaj Ondrášovka Cup do Rokycan, kde na nás čekala velmi těžká základní skupina:

AC Sparta Praha
SK Sigma Olomouc
1. FK Příbram
FK Pardubice
SK Líšeň

Systém turnaje byl následující. Ze čtyřech šestičlenných skupin postupují první dva týmy do skupiny zlaté, 3. a 4. tým ze skupin základních do skupiny stříbrné a poslední dva týmy do skupiny bronzové. Tyto skupiny se hrají v neděli na základě sobotních výsledků.

Sobota 5. 5. 2018

FKN x 1. FK Příbram - 1:0 (Borůvka)

Vstup do turnaje nám vyšel relativně dobře. Hned v úvodním utkání jsme porazili 1. FK Příbram - 1:0. Výsledek dle mého zasloužený, kluky z Příbrami jsme nepustili do ničeho vážného a výsledek si pohlídali.

FKN x AC Sparta Praha - 0:4

Následovalo utkání s AC Sparta Praha - 0:4. V tomto utkání jsme od začátku tahali za kratší konec, nýbrž jsme se snažili být nebezpečným celkem z protiútoků, což se relativně i dařilo. Bohužel pro nás přišel hloupý faul za vápnem, k tomu se postavil Stanciu z ročníku U13 a stav byl 0:1. Dvě minuty poté přišlo nesmyslné zatáhnutí za dres v našem vápně a byla penalta. 0:2. Pak už nebylo co ztratit a inkasovali jsme ještě dvakrát. Nutno ale říct, že ostudu jsme rozhodně neudělali.

FKN x SK Líšeň - 2:1 (Novotný, Borůvka)

Třetí utkání ve skupině bylo s SK Líšeň. Část Brna hrající tamní žákovskou ligu. Kluci z Líšně byli od počátku aktivnější, měli více ze hry, vyhovovalo jim úzké a krátké hřiště, kdy se snažili vše procpat tzv. silou. My jsme ale z prvního protiútoku vsítili branku. Pár minut na to však přišla přesná střela ze strany Líšně a stav byl vyrovnán. My jsme se ale nevzdávali a vítězství, které by nám zajistilo stříbrnou skupinu do nedělní části jsme chtěli za každou cenu získat. Zhruba 4 minuty do konce jsme ubojovali míč ve vápně a dorazili do branky soupeře. Rázem je na světě konečný stav - 2:1.

FKN x FK Pardubice - 0:1

Za mne asi náš nejsmolnější zápas v základní skupině. Naprosto vyrovnané utkání, ani jeden tým se nedostal do žádné loženky. Hra plná soubojů, kombinací, ale z obou stran chyběl klid na kopačkách při zakončení. Bohužel pro nás stačila jedna povedenější střela a přes shluk hráčů ve vápně brankář neměl šanci. - 0:1.

FKN x Sigma Olomouc - 0:2

Od počátku utkání si kluci z Olomouce šli za vítězstvím, které by jim přineslo postup do zlaté skupiny. Nám s každou minutou těžkli nohy a zaslouženě jsme prohráli. Musím říct, že odhodlanost na straně soupeře byla enormní a to rozhodlo o vítězství.

6. SK Líšeň

Ze čtvrtého místa jsme postoupili do nedělní stříbrné skupiny. Týmy, které se spolu utkali ve skupině základní a následně postoupili do stejné skupiny do nedělních bojů, tak se jejich vzájemný zápas (body i skóre) převedl ze soboty i na neděli, tzn. v neděli spolu již nehráli.

FKN x FK Dukla Praha - 0:3

První nedělní utkání nám nevyšlo. Soupeř byl aktivnější, více chtěl hrát, nebál se při soubojích 1v1. Kluci z Dukly si toto vítězství zasloužili a my si mohli vzít pouze ponaučení do dalších zápasů.

FKN x FC Vysočina Jihlava - 2:3 (Novotný, Lukášek)

Tento zápas byl diametrálně odlišný od zápasu s Duklou. Kluci si v hlavě přebrali vše, co bylo třeba a ukázali to, čím jsme se chtěli prezentovat. Ujali jsme se již ve 2. minutě vedení, vzápětí jsme ale ihned inkasovali. V dalším průběhu zápasu jsme Jihlavu drželi na své polovině, ta však z povedeného protiútoku vsítila branku. - 1:2. Kluci ale uzkázali, že se chtějí o výsledek porvat, srovnali a Jihlavu jsme stále trápili. Měli jsme velké množství šancí, bohužel jsme v 15. minutě neuhlídali soupeře a zrodil se konečný stav. - 2:3.

FKN x 1. SK Prostějov - 1:0 (Borůvka)

Bojovné utkání, které jsme si brankou v 8. minutě utkání pojistili. Soupeř se nedostal do žádné vážné šance a zaslouženě jsme brali plný počet bodů.

FKN x FC Zbrojovka Brno - 2:1 (Lukášek, Matějíček)

Zajímavé utkání, ve kterém Brno více korigovalo hru. Naštěstí pro nás se podařilo otočit utkání dvěma rychlými góly.

FKN x RMSK Cidlina - 2:0 (Novotný, Kočnar)

Utkání, kterému scházelo tempo. V tomto zápase se nedá najít moc věcí, které by stály za vyzdvihnutí. Zkrátka… my jsme si šli za vítězstvím více než soupeř, byli jsme odhodlanější a více jsme chtěli.

FKN x FK Fotbal Třinec - 1:1 (Svatoš)

Utkání tzv. nahoru dolů. Hra se přelívala z jedné strany na druhou s velkým množstvím šancí. My jsme se ujali vedení po propadnuté standardce Sváti. Nutno ale říct, že remíza zasloužená, nás však mrzí fakt, že jsme gól na 1:1 obdrželi 10 sekund do konce utkání.

Turnaj na vysoké úrovni, kluci byli ve studiu p. Čapka, kde sváděli souboje ve vědomostním kvízu, mohli získat autogram od Martina Haška z Bohemians Praha a vidět mnoho dalších zajímavých fotbalových osobností.