U15+U14: Kolín - FK Náchod 2:4 / 0:4

Česká divize starších žáků U15+U14, 1.9.2018

U15: SK Sparta Kolín - FK Náchod 2:4 (0:1)

Sestava: Kumprecht - Rosecký, Vávrů, Svatoš (36. Matějíček), Krulich (56. Novotný) - Kubeček, Cvrček, Müller, Plšek (45. Riedl) - Kudasiewicz, Vlášek (69. Mrowiec)

Branky: 18´ Cvrček (pen.), 59´ Novotný, 66´ Vlášek, 70´ Kudasiewicz

Hodnocení: V ligové premiéře jsme chtěli navázat na zlepšené výkony z konce letní přípravy a sebevědomě jít za vítězstvím, které by nás dozajista nakoplo do začátku soutěže.

V Kolíně se hrálo na velmi těžkém, podmáčeném a rozbitém terénu, který prakticky znemožňoval plynulejší kombinaci. Domácí Kolín v úvodu zahrozil několika rohovými kopy, poté převzali iniciativu náchodští, ale bohužel ve dvou velkých šancích nepropálil domácího golmana Kamil Kudasiewicz. Do zaslouženého vedení se Náchod dostal po odvážné akci Adama Cvrčka, který prošel přes dva obránce, byl podražen, a následnou penaltu sám faulovaný zkušeně proměnil. Navýšit vedení jsme mohli těsně před poločasem, ale Pepa Kubeček a Viktor Plšek si v nadějné pozici přihráli pouze do offsidu.

Druhý poločas jsme ubrali, zřejmě pod dojmem myšlenek z možného vyrovnání, na aktivitě a to nás v zápětí mrzelo. Nejprve Kolín po rychlé akci z křídla vyrovnal a za dvě minuty domácí střelec propálil vše, co mu stálo v cestě, střelou z trestného kopu z hranice vápna - 2:1.

Vedení domácích naštěstí trvalo jen dvě minuty, kdy na hřiště doslova vlétl benjamínek naší sestavy Štěpán Novotný, který dohrál průnik Kamila Kudasiewicze do vápna a do prázdné branky levačkou vyrovnal. Od té doby bylo jasné, že kdo dá branku, vyhraje. Rozhodlo se tak v poslední pětiminutovce. Nejprve kapitán Tomáš Vlášek přetlačil stopera i brankáře a pohodlně doklepl míč do sítě, v poslední minutě pak přidal razítko na naši zaslouženou výhru Kamil Kudasiewicz, který konečně prolomil střeleckou smůlu a snad ze své sedmé šance propálil bezmocného golmana.

Vítězství si vážíme. Oceňuji morál týmu, který i přes lacinou ztrátu vedení, nesložil zbraně a utkání nakonec znovu otočil.

Jsme teprve na začátku, proto jdeme pokorně do další tréninkové dřiny!

Ondřej Nejman

Česká divize starších žáků U15+U14, 1.9.2018

U14: SK Sparta Kolín - FK Náchod 0:4 (0:2)

Sestava: Matyska - Lubas (44’ Jasanský), Svatoš, Franc, Žahourek - Macek, Kočnar, Lorenc, Váňa (44´ Lukášek) - Borůvka (44’ Novotný), Matějíček (56’ Vítek)

Branky: 1´ Matějíček, 6´ Borůvka, 51´ Kočnar, 64´ Franc

Hodnocení: Na kolínském pažitu přezdívaném “políčko na brambory” jsme vstoupili do utkání přímo snově. Hned v první minutě jsme se ujali vedení a to nám vlilo klid na kopačky (Matějíček). Diktovali jsme tempo a styl hry a hned v minutě šesté jsme o zápasu rozhodli druhou brankou, kdy krásnou střelou za vápnem pověsil Boras. Do konce poločasu jsme obléhali branku soupeře, ovšem v koncovce nám místy chybělo štěstí, místy přesnost.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu, jako ten první. Hru jsme měli pod kontrolou, jen jsme se nedokázali dostat do vážnější šance. V 51’ využil Kočí vyběhnutého brankáře a z pětadvaceti metrů vstřílí třetí branku utkání. Závěrečného tlaku jsme využili ještě jednou brankou v podání Dendy, který prostřelil dalekonosnou střelou domácího brankáře.

Celé utkání a jeho úroveň byla ovliněna hrací plochou, na které téměř nebylo možno kombinace. Jsem ale rád, že jsme si i v těchto podmínkách poradili a zaslouženě si odvezli z Kolína vítězství díky velmi dobrému hernímu výkonu.

Robin Metzner

1. FK Jablonec, a. s. 8 36:4 21
7. TJ Sokol Třebeš 8 15:21 11
10. SK Benešov z. s. 7 12:37 4