FKN vs SK Jičín 2 : 1

FK Náchod – SK Jičín 2 : 1 (1 : 1)

Hodně upracované a možná o to sladší vítězství zapisují do tabulky fotbalisté Náchoda.

Ti začali proti Jičínu hodně aktivně. Už ve 2. min. našel centr Petra od levé postranní čáry hlavičkujícího Pípka, ten sklepl míč na Malého, jehož zakončení trefuje pouze hostujícího hráče. Ve 14. min. ale přichází pro domácí šok. Hostující Kocourek nachází od pravé postranní čáry za náchodskou obranou Klabana, který placírkou uklízí míč za Balážova záda – 0:1. Blízko vyrovnání je Náchod v 18. min., kdy tutovku Pípka likviduje skluzem na brankové čáře až jičínský stoper. Z následného rohového kopu trefuje dezorientovaný jičínský kapitán tyč vlastní branky. O deset minut později Malý prostrkává míč mezi jičínské stopery na nabíhajícího Pípka, jehož kličku gólman Puš přečte a šanci náchodskému mladíkovi bere. Ve 32. min. se už domácí dočkali zaslouženého vyrovnání. Zákrok na domácího Říhu v pokutovém území posoudil sudí Andrýs jako penaltový a Kábrt střelou k tyči srovnává na 1:1. V závěru první půle se do dvou hlavičkových zakončení dostává domácí Pípek, poprvé trefuje ruce gólmana Puše, podruhé pak jeho tyč.

Druhý poločas vnesl na domácí kopačky hodně nervozity a hra Náchoda se tak utápěla v nepřesnostech. Jičín vystrkuje růžky hned ve 47. min., kdy po gólu volající šanci hasí na poslední chvíli skluz Moravce. Po hodině hry nachází dlouhý Kábrtův centr za jičínskou obranou Malého, jeho střelu však Puš chytá. O pět minut později vyrobil při rozehrávce minelu domácí Runkas, Jičín však šancí pohrdl. Rozhodnutí tak přišlo v minutě 79. Samkův rohový kop nachází Bricha, který míč dotlačil do sítě a rozhodl – 2:1.

Sestava FKN: Baláž, Moravec, Kábrt, Rompotl, Punar (60. Runkas), Pípek (46. Samek), Brich, Hable, Petr (65. Hanel), Říha (71. Vejprava), Malý (84. Vaněček)