Místo: U stadionu 550, 46845 Velké Hamry
Rozhodčí: Zdeněk Šimek, David Beneš, Jaroslav Bednář; DFA - Martin Vlk

FKN vs Slavia Hradec Králové 1 : 1; PK 4 : 2

FK Náchod – Slavia HK 1:1 (1:1), na penalty 4:2

Další ztrátu zaznamenali v honbě za vedoucími Kratonohami fotbalisté Náchoda, kteří doma přišli o bod s hradeckou Slavií.

Lépe ale vstoupili do zápasu velmi dobře napadající hosté, kteří hned v úvodních dvou minutách měli dvě výborné šance, ani jednu však nedokázali využít. Až po pěti minutách se domácí vymanili z tlaku Slavie a po čtvrt hodině poprvé zahrozil i Náchod. Moravec poslal míč proti noze Vejpravy a jeho střela jde těsně vedle branky. Vzápětí našel Vrabcův centr ve vápně hlavičkujícího Jimmyho, kterého vychytal hostující brankář. V 19. min. však hostům vyšel rychlý protiútok, Havrda protáhl míč středem hřiště, posunul ho doprava Erberovi, a ten podél Baláže otevírá skóre zápasu – 0:1. Odpověď domácích na sebe nemusela dlouho čekat, pěkná akce Náchoda však končí Moravcovou střelou mimo branku. V první půli se jinak hrál pohledný fotbal nahoru-dolů a ve 41. min. přichází i zasloužené vyrovnání. Jimmy si přebírá míč na velkém vápně, postoupí si s ním na střed šestnáctky a střelou po zemi k tyči srovnává na 1:1.

Druhá půle už se hrála spíše podle náchodských not. V 50. min. pěkná spolupráce Bricha a Moravce končí slabou střelou do hostujícího brankáře. Vzápětí utekl hradecké obraně po pravé straně Malý, zpětnou přihrávkou nachází těsně za malým vápnem střídajícího Simona, který trestuhodně přestřeluje branku. Dva góly pak měl na kopačkách domácí Vrabec. Poprvé po centru Punara zbytečně uspěchal zakončení, a o minutu později ho centrem přes celé vápno nachází Simon a tentokrát Vrabec míří do přesouvajícího se brankáře. Rozhodnout mohl v 87. min. domácí kapitán Kábrt, který jde prakticky z půlky hřiště sám na branku, jenže ji míjí.

O vítězi tak rozhodují pokutové kopy. V nich selhali hostující střelci ve třetí i čtvrté sérii, domácí naopak proměnili všechny své čtyři penalty a proto mají zaslouženě bod navíc.

Sestava Náchoda: Baláž – Rompotl, Jeníček, Kábrt - Moravec, Vejprava (46. Simon), Brich, Říha, Vrabec – Malý, Jimmy (74. Punar).