U14: První místo na halovém turnaji v Polsku

KLUCI Z U14 NEPOZNALI NA HALOVÉM TURNAJI V NOWÉ RUDĚ PORÁŽKU.

V neděli 6. prosince se hráči kategorie U14 zúčastnili halového turnaje v pěkné hale v Piastu Nowa Ruda .
Turnaj se nesl v duchu Memoriál hráče Piastu který hrál v této kategorii a bohužel zemřel na vážnou nemoc. Systém 4+1, hrací čas 12 minut. Nevýhodou byly branky na házenou. Týmy byly rozděleny do 3 skupin, po 3 týmech s tím, že pořadí určuje, kam budete dál postupovat.
Vítězové skupin postoupili do skupiny „Liga Mistrů“, týmy na druhých místech do skupiny „Evropská liga“ a třetí do skupiny „Extraklasa“.
První zápas jsme sehráli s týmem Gwarek Walbrzych a bylo to klasické halové utkání. Lepší a nebezpečnější na balónu, ale málo produktivní. Smolný gól nás nezlomil a utkání jsme zaslouženě vyhráli. Branky Zelený, Mütsch.
Druhé utkání skupiny mělo určit, kam postoupíme v další části turnaje. Do jednoho hráče všichni věřili, že skupinu vyhrajeme. Nastoupili jsme proti Zdroj Jedlina-Zdroj. A již v první minutě nás z přímého kopu uklidnil Matěj Lácha. Jasný zápas, který mohl skončit daleko větším rozdílem. Branky za FKN dali Lácha, Dostál 2x.
A jsme ve zlaté skupině, neboli lize Mistrů, kde nás na úvod čeká domácí tým Piast Nowa Ruda
. Nebezpečný soupeř, který se nebál kombinovat a hrát jeden na jednoho. Vstup do utkání nám nevychází a po pěkné akci se Piast ujímá vedení. Kluci jsou ale rozhodnutí utkání otočit, což se jim po brankách Mikolaje a Matěje Láchy podaří. Ke konci utkání rozhodčí, mírně řečeno, lehce napomáhá domácím a v nervózním závěru utkání dostáváme gól, ale zaslouženě vítězíme! Nejlepší zápas turnaje. Branky, emoce, prostě vše co má podobný zápas mít.
Před posledním utkáním turnaje proti Victoria Walbrzych víme, že nám stačí i remíza. V týmu není ani jeden hráč, který by hrál na remízu. Kabinou se nesou vítězná slova a povzbuzování. Do zápasu „vlítneme“ a rychle jdeme do vedení. Poté se Walbrzych zadarmo dostal k vyrovnání, ale FKN tlačí znovu na útok a hned si bereme vedení zpět. Obrana drží na distanc nejlepší hráče soupeře a odměna v podobě třetí krásné branky hlavou přes gólmana. A za chvíli již propukne oslava vítězství v turnaji. Branky Lácha, Zabrzeski, Harezlak.

První místo je ještě zpečetěno individuální trofejí Nejlepší hráč turnaje, který si odnesl Mikolaj Harezlak.

Turnaj, na kterém nebyla žádná velké jména polského fotbalu, jsme měli a chtěli vyhrát, což se nám splnilo. Úroveň některých týmů byla slabá, ale vše vynahradil zápas s Nowou Rudou. Pro takové zápasy se vyplatí někam vyjet. Nakonec bych rád klukům poděkoval, že nic nepodcenili a vše jeli na 100 %. Zápas vyšel především obraně, přes kterou bylo těžké se dostat. Pepa v brance dnes neměl sice svůj nejlepší den, ale i tak stihl tým ve skupině o titul podržet. Chválím i útok, který poctivě „jezdil nahoru - dolů.“

Otto Hynek, trenér

Klub reprezentovali: Josef Vlček, Adam Hubka, Marek Mütsch, Matěj Lácha, Tomáš Zelený, Dominik Dostál, Marcel Matoulek, Mikolaj Harezlak, Oskar Zabrzeski
Trenéři: Otto Hynek, Grzegorz Harezlak

3. RMSK Cidlina NB 7 38:15 15