MFK Chrudim vs FK Náchod

Datum a čas konání: 21.8.2022 10:00

U13 Planeo Cup

O víkendu 30.4. – 1.5.2022 se mladí fotbalisté FK Náchod kategorie U13 zúčastnili finálového turnaje Planeo cup ve Vysokém Mýtě, kam se probojovalo 24 týmů z celé republiky. Celý finálový turnaj byl rozdělen do dvou dnů, kdy v prvním dni se hrály základné skupiny po šesti týmech a druhý den se hrálo o vítěze zlaté, stříbrné a bronzové skupiny. Do zlaté skupiny postoupily první dva týmy ze základních skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Hrálo se na travnatých hřištích a hlavní hřiště stadionu bylo online snímáno kamerami a vysíláno na stránkách TVCOM.CZ.

Tým FK Náchod měl v základní skupině nelehké soupeře, a nakonec se umístil na 5. místě a postoupil do bronzové skupiny. Po regeneraci v ubytovně ISŠT Vysoké Mýto, kde tým získal na víkend zázemí, se kluci z FK Náchod rozhodli, že budou ze všech sil bojovat za vítězství této bronzové skupiny. Dobrá nálada v týmu a rychlé uzdravení jednoho z hráčů, který musel být akutně ošetřen v nemocnici, se týmu podařilo tuto skupinu nakonec vyhrát a odvést si z celého turnaje pěkné 17. místo.

Tým FK Náchod si zahrál proti zvučným týmům a vůbec si nevedl špatně, některé se mu podařilo i porazit. Kluci z Náchoda neudělali na turnaji žádnou ostudu, celý turnaj si náležitě užili a přivezli si plno pěkných zážitků.

Velké poděkování patří všem rodičům, kteří fandili jak na turnaji, tak při monitorech a za dopravu hráčů na turnaj.

Hráči FK Náchod: J. Hubálek, Kotlan, Š. Jirouch, A. Línek, R. Vacek, M. Hejzlar, T. Köhler, M. Klimeš, Š. Chráska, J.B. Breszko, K. Kochanek, A. Vlášek, T. Vlášek, B. Štěpánek, J. Kašpar
     Trenéři: Michal Šedivý, Jaroslav Jirouch

Výsledky základní skupiny: FK Náchod x SK Slavia Praha           1:4 (A. Vlášek)
FK Náchod x Akademie FC Baník Ostrava z. s.                               0:5