U15 + U14 ČLŽ: FK Náchod - FK Dukla Praha

Starší žáci U15:

20.8. 2016 MU - 2.kolo ČLŽ: FK Náchod - FK Dukla Praha  0:5 (0:2)

Sestava: Kuneš (59. Nýč) - Hána (40, Petráš), Lokvenc, Kalaš, Kos - Čejchan, Slavíček (16. Procházka), Vik, Rücker, Nosek (40. Novák) - Laštovic

Hodnocení:

V prvních minutách se hrál na skvěle připraveném pažitu v Bělovsi rychlý kombinační fotbal, Dukla v úvodu hrozila především po standartních situacích a rychlou hrou po křídlech. Velkou šanci Náchoda měl v 15. minutě Nósa, ale levačkou brankáře Dukly neprostřelil. Dukla se dostala do vedení po rychlé akci po pravé lajně, kdy míč propadl až na zadní tyč, kde už měl forvard Dukly snadnou pozici 0:1. Duklu vedoucí branka uklidnila a po zbytek poločasu byla lepší. Druhý gól padl v zápětí, kdy rohový kop uklidil neobsazený hráč Dukly na zadní tyči. Poločas 0:2.

Druhý poločas Dukla velmi kvalitně kombinovala a nám míč prakticky nepůjčovala. Další branky tak na sebe nenechaly dlouho čekat. Náznaky šancí Náchoda končily v přechodové fázi nepřesností nebo pomalým řešením. Pochvalu zaslouží Kuny v brance a oba stopeři, kteří i přes obdržené branky obstáli.

Soupeři blahopřejeme, jednoznačně nás přehrál pohybem, rychlostí i kombinací. Mrzí mně fakt, že proti kvalitnímu soupeři nedokážeme zapojit do utkání více srdíčka a navázat na současné olympijské moto:,,Když nemůžeš, tak přidej".

Starší žáci U14:

20.8. 2016 MU - 2.kolo ČLŽ: FK Náchod - FK Dukla Praha  1:7 (1:3)

Sestava: Štěpán - Cisár, Dostál, Balcar (Hara), Žahourek - Světlík, Ludvík, Doucek, Lukáš, Zelenka - Gunár

střídali: Balcar (Balcik), Čančara, Musil, Hrubý, Horkel

Hodnocení:

V úvodu utkání se hrál naprosto vyrovnaný fotbal ve velkém tempu, kdy se útoky přelévaly od branky k brance. Do vedení se dostala Dukla, kdy se ve vápně nejlépe zorientoval útočník hostí a protlačil míč do sítě Náchoda. Vyrovnání však na sebe nenechalo dlouho čekat. Centr Štěpána Dostála po souboji na vápně nadzvedl domácí obránce přesně na hlavu Míšy Ludvíka a ten trefil přesně 1:1. Poté velmi dobře kombinující Dukla začala naše hráče přehrávat hlavní v krajích hřiště a do poločasu se ujala vedení 1:3.

Druhý poločas začal bleskově, kdy po faulu na dobře hrajícího Láďu Gunára kopal Štěpán Dostál penaltu. Tu mu však skvěle zneškodnil brankář hostí. Hráči Dukly pak ukazovali sebevědomí v kombinaci i hře 1:1 a ve skóre odskočili. Náchodští kluci se však nemají za co stydět a i přes vysokou prohru ukázali řadu pěkných akcí, bohužel však chyběla větší kvalita a přesnost v koncovce. Oceňujeme chuť kombinovat a hrát fotbal už od vlastní branky. Fotbal, který nenese výsledky třeba nyní, kdy se ho kluci učí, ale pomůže jim v lepším prosazení do fotbalu velkého.