Adrian Rolko

Rolko: Jsem přesvědčen, že je tady dobrý mančaft

Náchod – Proti Vysokému Mýtu si odbude domácí premiéru nejzářivější náchodská letní posila, ADRIAN ROLKO. Odchovanec královéhradecké kopané, jenž kromě dresu svého mateřského oddílu oblékal sedm sezon i dres mladoboleslavský, přichází do Náchoda z hradecké Olympie, které v uplynulé sezoně pomohl postoupit do České fotbalové ligy. „Náchod mě oslovil jako první, a to i přesto, že jsem teď půl roku nehrál, takže nebylo nad čím přemítat," říká o svém přestupu dvoumetrový stoper.

Adriane, kdy jste se prvně dozvěděl o zájmu Náchoda?
O nabídce Náchoda jsem se dozvěděl, tuším, nějaké tři týdny zpátky. Bylo to někdy těsně před pohárovým zápasem, kdy mě kontaktoval pan Vik (jednatel FK Náchod – pozn. autora)

Byl ve vašem přestupu nějaký háček?
Ani snad ne. Jen v té době, kdy mě Náchod oslovil, jsem ještě nebyl po zranění v nějaké velké zátěži, takže jsem ještě chtěl odehrát zápas za hradeckou Olympii, abych tady něco nesliboval a pak to nešlo. Náchod mi v tomto vyšel vstříc a dal mi čas, abych se rozhodl.

Byl ve hře ještě nějaký jiný oddíl?
Ve hře byl ještě Trutnov a myslím i nějaká třetí liga. Náchod mě ale oslovil jako první, a to i přesto, že jsem teď půl roku nehrál, takže nebylo nad čím přemítat. Navíc to bylo velmi korektní jednání.

Na sklonku své kariéry hrál v Náchodě i váš otec, hrála tato skutečnost ve vašem rozhodování nějakou roli?
(Úsměv) Asi ne. Já si to ani nepamatuji. Je to v podstatě shoda náhod, ale je pravda, že mi to už bylo také řečeno. Jen jsme si to vyměnili. Táta šel z Náchoda do Olympie a já z Olympie do Náchoda.

Co jste do svého příchodu věděl o náchodské kopané?
Docela dost. S náchodským fotbalem jsem se potkával neustále, hráli jsme s nimi přáteláky, s Mladou Boleslaví jsme tady hráli i poháry a spoustu kluků v Náchodě znám.

Minulou sobotu jste už nastoupil v ostrém utkání v Přední Kopanině, jak se vám hrálo?
Pro mě to byl po půl roce první ostrý zápas, takže to z mé strany určitě nebylo dobré. Na druhou stranu jsem se přesvědčil, že je tady dobrý mančaft, kluci mají hodně věcí zažitých a nehráli jsme tam špatně. Škoda jen, že jsme nepřivezli nějaké body.

Z televizních přenosů si pamatuji, že vás trenéři při nepříznivém vývoji zápasu vysouvali na hrot útoku, jak se vám tento post zamlouvá?
To je pravda, jenže to jsem byl trochu mladší a běhavější (smích). Ale bral jsem to. Díky mé postavě trenéři věřili, že se může hra zjednodušit a kluci z toho mohou těžit.

A lákal by vás přesun do útoku?
Říkám si, že až skončím profesionální kariéru, tak bych se někde do útoku postavil, protože tam mě to vždycky bavilo a střílení gólů už je jen taková třešnička na dortu.

S jakými osobními cíli do Náchoda přicházíte?
Chci pomoci Náchodu i klukům v kabině k co nejlepšímu umístění v divizi. Abychom byli spokojeni my v kabině, vedení a také náchodští diváci.

Když už jsme u těch diváků, jste připraven na jejich kritické oko?
Tím jsem si prošel už vloni v Olympii. Člověk je možná trochu známější a ti lidé mu to dají občas sežrat. Zvlášť tady – ve východních Čechách. Většinou to jsou derby, a tak to slýchává dnes a denně.

5. Sportovní klub.. 15 37:30 23
7. TJ Sokol Libiš 15 30:25 22
8. FC Hlinsko 15 23:22 22
9. SK Poříčany 15 18:29 20