FKN vs SK Vysoké Mýto 1 : 1; PK 6 : 5

FK Náchod – SK Vysoké Mýto 1:1, na penalty 6:5

Domácí hned v úvodu přečkali dvě velké šance vedoucího celku tabulky. Už ve 2. min. Hable doslova namazal hostujícímu Machovi, který ale v zakončení minul Balážovu branku, a v 5. min. dorážku Tomáška z bezprostřední blízkosti kryl pohotový Baláž. I v dalších minutách první půle byli hosté nebezpečnější a domácí prakticky k ničemu nepouštěli. Po čtvrt hodině hry pálil z otočky do připraveného Baláže hostující Rezek a o chvíli později se poprvé osmělili i Náchodští. Trestný kop z dobré vzdálenosti ale Punar nasměroval pouze do zdi a ve 28. min. střelu Zinkeho vyrazil na roh hostující brankář. Zinke se o deset minut později tlačil do zakončení znovu, jeho brejk ale včas důrazně utnul křižující hostující stoper.

Také do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, kteří hned v úvodu zahrozili rychlou akcí. Za aktivitu bylo Vysoké Mýto odměněno v 64. min., kdy sudí Šťastný nařídil proti domácím pokutový kop, který Fikejz bezpečně proměnil – 0:1. O pět minut později přečkali domácí další velkou šanci Vysokého Mýta, a vzápětí začínali pomalu přebírat otěže utkání. V 71. min. se domácí dožadovali po zákroku na Simona pokutového kopu, ten sice sudí nenařídil, o minutu později se však míč opět dostal k Simonovi, který poslal nadýchaný centr do malého vápna, kde usměrnil míč do sítě rybičkou Jimmy – 1:1. Vzápětí se tlačil do šance domácí Omovie, gólman ale jeho úmysl přečetl a včas zakročil. Definitivní rozuzlení mohlo přijít v 84. min., kdy po závaru před hostující brankou zůstal ležet domácí Hable. Hlavního sudího si k sobě vyžádala asistentka rozhodčího, která hlavnímu arbitrovi nabídla svůj pohled na situaci. A ten nebyl pro hosty nijak radostný. Vysokomýtský Fikejz si zblízka prohlédl červenou kartu a navíc se proti hostům kopala penalta. K té se postavil Zinke, jenže jeho úmysl gólman hostů přečetl.

Zápas tak pomalu dospěl do penaltové loterie. V ní hned v první sérii nedal hostující Dvořák, skóre neproměněných penalt ale „vyrovnal“ ve druhé sérii domácí Simon. Další čtyři aktéři už byli na obou stranách úspěšní. Až v sedmé sérii hostující Tomášek neproměnil, zatímco domácí Brich ano.

Fakta – branky: 72. Jimmy – 64. Fikejz (z pen.). Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 3:1. ČK: 0:1 (85. Fikejz). Diváci: 400. Poločas: 0:0. Sestavy – FK Náchod: Baláž – Moravec (90. Panenka), Rolko, Kábrt, Punar (58. Omovie) – Simon, Hable, Brich, Malý – Zinke (90. Rompotl), Káva (58. Jimmy). SK Vysoké Mýto: Černík – Živný, Fikejz, Žák, Hock – Wimmer, Dvořák, Tomášek, Rezek (55. Kopřiva) – Štěpánek (75. Konečný), Mach.