Datum a čas konání: 31.7.2021 17:00
Místo: 1. máje 185

FKN vs TJ Červený Kostelec 4 : 1

FK Náchod – TJ Červený Kostelec 4:1 (2:0)

Zajímavé a v první půli divácky hodně pohledné utkání nabídlo celkem pět branek. Domácí začali hodně ofenzivně, už v 3. min. střelu Malého zblokoval hostující stoper Škoda na roh. Do výborné šance se v 6. min. tlačili hosté, špatným centrem od postranní čáry ji však zazdili a hned z protiútoku krásně střílel Simon, gólman Kostelce však jeho technickou střelu vyráží na roh. V 10. min. už se skóre mění. Přízemní centr Bricha uklízí za kosteleckého brankáře Říha – 1:0. Vzápětí to zkouší technicky domácí Simon, ale míří těsně vedle. V 15. min. Brich posouvá míč doleva na Simona, jehož placírka končí přesně u zadní tyče – 2:0. O chvíli později to technicky zkouší na druhé straně L. Hlava, Baláž v domácí brance se ale překvapit nenechal. Po půl hodině hry domácí brankář Baláž ve vápně srazil Čápa, penaltu ex-náchodského Grosse však vyráží, čímž svůj penaltový zákrok odčinil. V následujících minutách ale domácí asi na pět minut vypadávají z role a hosté přebírají otěže zápasu. Ve 34. min. mohl utkání zdramatizovat L. Hlava, v dobré šanci však vysoko přestřeluje branku.

Ve druhé půli už tempo hry viditelně opadlo, gólů však přibylo. V 54. min. vyklouzl hostujícímu brankáři přízemní centr, míč se dostává k Brichovi, který jej uklízí do sítě – 3:0. Také čtvrtý gól jde na vrub hostujícímu brankáři, centr Simona od postranní čáry se gólmanovi asi skryl v ostrém proti-slunci a míč k překvapení všech končí v síti – 4:0. V 73. min. se dočkali čestné trefy i hosté. Martínkův přízemní centr trefuje z voleje Čáp a koriguje na 4:1. Poslední šanci zápasu spálil domácí Jimmy, jehož dorážku kostelecký brankář bravurně vyráží na rohový kop.

Sestava FK Náchod: Baláž – Moravec (73. Jimmy), Rompotl, Kábrt, Punar – Simon, Vejprava, Říha (78. Jeníček), Brich (69. Pípek), Vrabec – Malý.