FK Čáslav vs FK Náchod

ONDRÁŠOVKA CUP 2016

KVALIFIKACE - PÍSEK

KATEGORIE: U12

Sestava: Matyska, Kočnar, Žahourek, Franc, Lubas, Svatoš, Borůvka, Váňa, Macek, Hlaváček, Lukášek

Do Písku jsme odcestovali již o den dříve a ubytovali se v malebném penzionu na okraji Písku “U Malířských.” Ti nás přivítali domácí kuchyní a bohatou hostinou. Po večeři jsme se odebrali k večernímu programu, kdy jsme s klukama měli tzv. Jelly Beans bonbóny a probíhala týmová challenge, kdo si vytáhne jakou příchuť. Někdo měl štěstí na příchutě borůvky nebo pasty, naopak někteří měli smradlavé ponožky nebo zvratky. :-)

Celá kvalifikace se odehrála v tomto složení: FK Náchod, FC Písek, FC MAS Táborsko, SK Dynamo České Budějovice, FK Dukla Praha, FK Viktoria Žižkov, FK Jablonec, TJ Valašské Meziříčí, FC Tempo Praha, FK Příbram.

První 4 týmy postupovali do hlavní částě turnaje, která bude probíhat na jaře.

1.   Utkání FKN X FK Dukla Praha    2:1 (2x Váňa)

V prvním utkání při nás stálo štěstí a také motivace, kluci extrémně chtěli Duklu porazit a to se jim také povedlo zásluhou dvou hezkých branek Oliho Váni. Brzké vedení nás dostalo poměrně pod tlak, soupeř zaslouženě snížil ale dál nás brankář dokázal podržet a slavilo se cenné vítězství.

2.   Utkání FKN X FC Písek    0:0

Bojovné utkání na těžkém terénu místní přírodní trávy. Kombinace nám vázla, balón nelítal tak, jak bysme chtěli, to samé u soupeře a utkání na kluzkém terénu připomínalo chvílemi spíše kopanou než fotbal. Šance byly na obou stranách, ale asloužená remíza rozdělila oboum týmům body.

3.   Utkání FKN X FK Jablonec   0:0

Utkání se spoustou hezkých kombinací a šancích na obou stranách. Kluci šli do každého souboje na plno a chybělo opravdu jen málo při tyčce Sváti, abysme si odnesli plný počet bodů. Na druhé straně i Jablonec velmi hrozil, zejména po rohových kopech, které se nám ale pokázalo ustát bez ztráty kytičky a remíza byla na světě.

4.   Utkání FKN X FC Tempo Praha   0:0

Při vší úctě k Tempu dle mého jediné utkání, v kterém můžeme mluvit o ztrátě bodů. Šance byly na obou stranách, ovšem nabízí se otázka, zda se na nás neprojevila nějaká známka únavy. V situacích, které bysme za normálních okolnostech vyřešili gólově jsme tentokrát vyšli na prázdno. Utkání bojovné, ovšem k pohlednému fotbalu tomu něco chybělo a to, jak ze strany naší, tak ze strany soupeře.

5.   Utkání FKN X FC MAS Táborsko   0:3

V tomto utkání jsme fyzicky naprosto odešli, přechod z UMT na trávu nám nepřidal a soupeř byl po zápasové pauze, vletěl na nás a hloupými góly po naších chybách si zaslouženě připsal plný počet bodů. Toto utkání nás po relativně dobrých výkonech posadilo zpět na zadek a věděli jsme, že po obědové pauze budeme muset zase zabrat.

6.   Utkání FKN X SK Dynamo České Budějovice   1:3 (Borůvka)

Proti urostlýmu a technicky velmi vyspělému týmu jsme hráli náš nejlepší fotbal, byly tam věci, které po klucích chceme. V první řadě byla na klucích vidět přirozená touha vyhrát, bojovali jeden za druhého, nebáli se kličky, střely atd. Soupeř nás nakonec porazil, ale nutno říct, že kdyby neměl nutnou dávku štěstí, výsledek mohl vypadat úplně jinak.

7.   Utkání FKN X FK Viktoria Žižkov   1:1 (Váňa)

Jak už bývá zvykem, zápasy proti Viktorce někdy připomínají dospělou kategorii. Nakopávání z půlky dopředu či dlouhé výkopy brankáře nejsou výjimkou. Ujali jsme se brzkého vedení a poté nakopnutým míčem z půlky dostali branku. Když jsme se nadechli k náporu, nemohli jsme přes obranný blok projít, naopak při útocích Viktorky jsme měli co dělat, abychom neinkasovali. Zápas pro oko diváka nepěkný, však ve výsledku pro nás cenný bod.

8.   Utkání FKN X TJ Valašské Meziříčí   0:2

Utkání, které nám vůbec nevyšlo, soupeř nás přehrál a zaslouženě vyhrál. Sám jsem byl překvapen množstvím pohledných akcí ze strany soupeře. Jejich vítězství 2:0 pro nás bylo ještě výhrou, neboť šancí měli nespočet. Obdiv mají fanoušci Valmezu, kteří po celé utkání zpívali a svůj tým podporovali.

9.   Utkání FKN X FK Příbram   0:2

Když už se daří kombinovat, obcházet hráče, dostat se do střelby, tak dostaneme naprosto zbytečné góly, které zkrátka hodně mrzí. Kluci si zasloužili dát gól, protože po celým dni si vedli stále dobře. Zkrátka někdy to vyjde a někdy ne. Tentokrát byli kluci z Příbrami šťastnějším týmem a v tomto utkání zvítězili.

Konečné pořadí:

SK Dynamo České Budějovice    21b.

FK Dukla Praha                            19b.

FK Příbram                                   17b.

FC MAS Táborsko                        13b.

FK Viktoria Žižkov                         12b.

TJ Valašské Meziříčí                     11b.

FC Písek                                       10b.

FK Jablonec                                    9b.

FK Náchod                                      7b.

FC Tempo Praha                             4b.

6. FC Slavia Hradec.. 0 0:0 0
9. Football Talent Academy 0 0:0 0
10. ČAFC Praha 0 0:0 0
12. RMSK Cidlina NB 0 0:0 0