FK Čáslav vs FK Náchod

Halový turnaj MIDA Sport Pardubice U12

HALOVÝ TURNAJ MIDA SPORT - PARDUBICE

ROČNÍK U12 (2005)

Turnaj se odehrál ve dvou skupinách, kde hrál každý s každým. Následně první dva ze skupiny šli křížem do semifinále a zbylé týmy hráli o umístění, tzn. 3. se 3. o místo 5. apod…

Skupina A : FK Náchod, MFK Chrudim, FK Jeseník, FK Karlštejn, FC Svratka Brno

Skupina B: FK Pardubice, FK Jaroměř, AP Swidnica, AFC Humpolec, FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou

Sestava: Matyska, Kočnar, Svatoš, Žahourek, Franc, Macek, Kuneš, Borůvka, Hlaváček

Do turnaje se vstoupili hned prvním utkáním s mužstvem Chrudim. Od první chvíle bylo znát, že jsme letos v hale hráli poprvé. Kluci z Chrudimi o sobě věděli, pohledně kombinovali a s přehledem zakončovali, zaslouženě také turnaj vyhráli. Ve výsledku by nám ani tolik nevadila prohra 0:5, ale přístup hráčů byl na opováženou. Chyběla přirozená chuť vyhrát, kterou musí mít v sobě každý hráč, bez toho to nejde.

V druhém utkání jsme hráli s mužstvem FK Jeseník. Nebe a dudy v porovnání se zápasem prvním. Kluci chtěli hrát, bojovali, “rvali” se o míče a také zaslouženě měli několik loženek, které bohužel do sítě nedoputovali. Šance měl i soupeř, tak výsledek byl zcela spravedlivě 0:0.

Do třetího utkání jsem se klukama vsadil, že když vyhrají, vyběhnu Brabák, když prohrají, běží oni. Samozřejmě, bylo to do jisté míry podmíněné soupeřem, ale kluci hráli nad očekávání, kombinovali, mluvili na sebe, věřili si v osobních soubojích, při zakončení zachovali chladnou hlavu a zcela zaslouženě zvítězili 5:0. Díky kluci..:-)

Poslední utkání ve skupině se Svratkou Brno rozhodovalo, jestli půjdeme do bojů o 5. nebo o 7. místo. Utkání bylo vyrovnané, herně jsme soupeře i přehrávali, ale co je to platné, když obdržíme branky, které obdržíme. Samozřejmě chyby se dějí a to je fotbal, je třeba si z nich vzít poučení pro příště. Zápas skončil 3:1 pro Svratku, ovšem po herní stránce tomu výsledek neodpovídá, alespoň podle mého názoru.

V utkání o 7. místo jsme se utkali se soupeřem z Polska. Pilkarska Akademie Swidnica nás zpočátku utkání potrápila. Do utkání jsme vstoupili s klidem za podpory kluků z Jaroměře. Kombinace se nám relativně dařila, ovšem v koncovce to nebylo ideální. Následně jsme dvakrát inkasovali naprosto hloupé branky a měli jsme co dělat, abysme utkání nakonec otočili. Výsledek nakonec přál nám a brali jsme 7. místo.

Závěrem: První halový turnaj v naší sezóně může být pro některý zklamáním, protože umístění nebylo takové, jaké by se třeba očekávalo. Ovšem důležité je jak vypadá hra, ta vyjma prvního utkání, které jsme museli hodit za hlavu byla dobrá. Podstatné také je, že halové turnaje bereme pouze jako nadstavbu pro kluky. Směrodatná pro nás budou utkání hraná venku, která sehrajeme během zimní přestávky.

6. FC Slavia Hradec.. 0 0:0 0
9. Football Talent Academy 0 0:0 0
10. ČAFC Praha 0 0:0 0
12. RMSK Cidlina NB 0 0:0 0