FK Náchod s. r. o.

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Náchod s. r. o.
fknachod.sklub.cz

Příští zápas

FK Náchod vs Sparta Kutná Hora

Datum a čas konání: 31.7.2021 17:00
Místo: 1. máje 185

Jaroslav Panenka - spokojenost nemůže být nikdy...

Jaroslav Panenka - spokojenost nemůže být nikdy...

Po polovině soutěže patří fotbalistům Náchoda ve Votrok Krajském přeboru dospělých druhé místo.
 Po sestupu z Divize však široká veřejnost očekávala, že to bude trochu jiná „jízda“. Kromě nevyrovnaných výkonů náchodské fotbalisty na podzim srážela slabší produktivita, na druhou stranu ale inkasovali spolu s RMSK Cidlina nejméně branek, což je řadí na průběžné druhé místo se čtyřbodovou ztrátou na ambiciózní Kratonohy.

Áčko jste sice vedl jen v posledních třech zápasech, prostředí kolem týmu ale znáte velmi dobře. Jste tedy s podzimem spokojeni?

Co je vlastně spokojenost? Spokojenost nemůže být nikdy, protože když je někdo spokojený, tak se nikam neposune. Pokud to ale vezmeme čistě výsledkově, tak jsme bodově ztratili v Provodově, doma se Slavií, ztratili jsme v Jičíně i v Týništi. Jen bod z Kratonoh asi nelze považovat za ztrátu, i když za určitých okolností se tam mohlo klidně i vyhrát, na druhou stranu jsme tam nemuseli bodovat vůbec. Já osobně, byť jsem tým převzal před třemi posledními zápasy, tak spokojený nejsem a nebudu nikdy. A nejde ani tak o umístění, nebo bodový zisk….

…a o co tedy?

Vůbec o ten tým jako takový. Chci prostě, aby změnil tvář, aby to bylo bojovnější, hrálo se hodně nahoře a aby to bylo zajímavé i pro lidi. Ti naopak musejí pochopit, že pokud budeme hrát takovýto fotbal, tak možná přijde tým, který nás přejede. Pokud to ti kluci vezmou za své, a poslední tři zápasy to ukázaly, že se to dá, tak by to mohlo fungovat. Ale chci, aby ten tým, i když prohraje, mohl odejít se vztyčenou hlavou.

Takže budete vyznávat styl hry, kterým se snaží prezentovat náchodská mládež?

Jednoznačně. Tenkrát mě na to navedl Zdeněk Philipp, tak jsem to začal praktikovat u žáků i u dorostu. A právě u dorostu, když jsme poprvé postoupili do ligy, tak jsme deset kol vedli, pak jsme jeli na Slavii, hráli tam přesně takový fotbal, a dostali jsme 9:0 (smích).

Z vašich slov vyvozuji, že budete u áčka působit i na jaře, je to tak?

U týmu bych zůstat měl, ale je to ještě otázka personálních změn tady v klubu. Já jsem totiž vedoucím trenérem sportovního střediska, což se legislativně neslučuje s tím, abych mohl trénovat A-mužstvo. Na poslední tři zápasy jsme dostali výjimku, ale teď se to tady personálně mění, a pokud to dopadne tak, jak bych si představoval, tak bych měl dál vést A-mužstvo.

A plánujete nějaké změny v kádru?

Určité změny budou. V kádru skončí Petr Jeníček, který se vrací zpátky do Vysokého Mýta. Nevím, jak to bude dál s Jimmym i Ayikim, i tady jsou signály, že by měli odejít, ale jinak by už nikdo další odcházet neměl. Naopak, my tam potřebujeme zabudovat kluky s béčka, ať už je to Plšek, Vaněček nebo Vlček. Jestliže Honza Plšek dává dvacet branek v I. B třídě, tak se to dřív nebo později musí projevit i v krajském přeboru, pokud mu samozřejmě práce dovolí trénovat.

Takže neuvažujete o nějaké posile „zvenku“?

Já chci stavět na klucích, které znám. Už jsem to tak měl postavené v těch posledních třech zápasech podzimu. Prakticky všechno to byli kluci, které jsem trénoval v mládežnických týmech a vím, co od nich můžu čekat. Sice jsme od té doby všichni zestárli, ale filozofie je stejná. A hlavně, fotbal by měl být především zábava.

Ale víte, co se říká: „Bez práce nejsou koláče“?

S tím naprosto souhlasím, proto jsem do kabiny přišel s tím, že chci, aby je bavily tréninky, aby je bavily i zápasy, ale s tím, že to nebude zadarmo. Všechno bude po těžké práci a až potom může být zábava nejen pro ně, ale i pro lidi kolem………

Uvažujete zapojit do zimní přípravy i kluky z dorostu?

Už druhý nebo třetí rok nám budou z dorostu vycházet kvalitní kluci a do zimní přípravy by měli jít čtyři hráči s tím, že se potom zase vrátí zpátky do dorostu. Ale ukázka toho, že se to dá, je Petr Panenka. Před posledním zápasem se nám zranil pravý bek Míša Moravec a na jeho místo naskočil právě Petr Panenka a zastoupil ho velmi dobře. Sice ten začátek byl od něj trochu nervózní, ale pak odehrál velmi dobrý zápas. A já věřím, že ti kluci, kteří s námi půjdou do zimní přípravy, budou v případě nutnosti schopni plnohodnotně naskočit i za áčko.

Teď čistě váš subjektivní pocit. Jaký dojem na vás udělal krajský přebor?

Krajský přebor si pamatuji, že to před x-lety byla velmi kvalitní soutěž, ve které se pohybovali hodně zajímaví hráči. My se po tom pádu z divize musíme bát jen sami sebe. Kratonohy mají hráče typu Kořínka a Kuliče, tam je ta kvalita neoddiskutovatelná. Mně osobně se ale líbily i týmy Vysoké, která tady hrála velmi kvalitní fotbal, poslední zápas s Cidlinou byl také velmi kvalitní, a je to dobře řízený tým, který bude na jaře hodně zlobit. Pak je tam Jičín, nebo nováček Kostelec nad Orlicí. Těch prvních šest týmů má svou kvalitu, ale pak se to láme. Všechno se bude lámat na trénovanosti a já osobně říkám, že krajský přebor moc netrénuje. Kraj se bude dělit na týmy, kde je snaha trénovat, a na ty, kde ta snaha není taková. A pokud nebudou třikrát, čtyřikrát v týdnu trénovat, tak ta úroveň soutěže zákonitě musí jít dolů.

Jaký program jste nyní naordinoval svým novým svěřencům?

Kluci dostali hned po posledním mistráku volno, následně budeme do 18. prosince trénovat dvakrát v týdnu, ale bude to spíš jen takové udržovací. Samotnou zimní přípravu začneme 18. ledna, měli bychom trénovat čtyřikrát týdně s tím, že hned na začátku bychom měli absolvovat asi čtyřdenní soustředění. 30. ledna tady budeme mít trojzápas s Motorletem. Přijede áčko, které hraje divizi, béčko, které hraje Pražský přebor a U19 dorost.

A co zimní turnaj?

Zimní turnaj nebude, protože není dostatek týmů. Byl by to turnaj mezi Náchod A i B, Trutnovem A i B a možná ještě Broumovem, takže to nemělo význam. Půjdeme tedy do přátelských utkání. Už teď máme domluvený Dvůr Králové, Letohrad, Trutnov i Jaroměř a další volné termíny ještě doplníme soupeři odsud.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. FK Náchod 0 0:0 0
2. FC Hlinsko 0 0:0 0
3. SK Sparta Kolín 0 0:0 0
4. FK Letohrad 0 0:0 0
5. MFK Trutnov 0 0:0 0
6. FC Horky nad Jizerou 0 0:0 0
7. Sparta Kutná Hora 0 0:0 0
8. SK Vysoké Mýto 0 0:0 0
9. SK Poříčany 0 0:0 0
10. FK Velké Hamry 0 0:0 0
11. TJ Dvůr Králové nad.. 0 0:0 0
12. SK Benátky nad Jizerou 0 0:0 0
13. TJ Sokol Libiš 0 0:0 0
14. Sportovní klub.. 0 0:0 0
15. SK Tochovice, z. s. 0 0:0 0
16. FK Čáslav 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

TJ Dvůr Králové nad Labem
FK Náchod
2:0
Podrobnosti

Střelci týmu

Žádné statistiky střelců.

Nejbližší narozeniny

24.06.2021 Kacper Kochanek (12)
25.06.2021 Jaroslav Balcar (18)
25.06.2021 Oleksandr Iurina (16)
28.06.2021 Robin Metzner (26)
28.06.2021 Martin Netík (15)

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Primátor a. s. - hlavní partner Město Náchod Mados s.r.o. CDS s. r. o. Náchod Philipp sportovní trávníky Jako - sportovní vybavení Repon AM Gnol Fortuna AEROTEC Metal Conditioner SAAR GUMMI CZECH Internet i2
Ducháč OZ
Rivet Factory DRANA WIKOV Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy

Počet návštěv: 418219
Posledních 30 dnů: 5466 | Posledních 7 dnů: 1959 | Poslední den: 482

© 2021 FK Náchod s. r. o. | Všechna práva vyhrazena | fotbal@fknachod.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne