FK Náchod s. r. o.

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Náchod s. r. o.
fknachod.sklub.cz

Příští zápas

FK Náchod vs Sparta Kutná Hora

Datum a čas konání: 31.7.2021 17:00
Místo: 1. máje 185

U žáků nás doháněl problém ročníků 2004, 2003...

U žáků nás doháněl problém ročníků 2004, 2003...

Panenka: „U žáků nás doháněl problém ročníků 2004, 2003, kdy těch kmenových hráčů bylo málo“

Náchod – Velmi dobrou první polovinu sezony má za sebou fotbalový starší dorost Náchoda, který bojuje v celostátní České lize U19. Nejen o starším dorostu, ale také o ostatních mládežnických týmech Náchoda jsme si povídali s dlouholetým hlavním trenérem mládeže FK Náchod a v současnosti už jen s trenérem A-týmu Jaroslavem Panenkou.


Můžeme ohlédnutí za náchodskou fotbalovou mládeží začít u staršího dorostu?

Nemám s tím problém. V minulé sezoně skončil ročník 1996, a tak hlavní váhu u nás od léta převzaly ročníky 97 a 98 a máme to doplněné i o hráče ročníku 99 a jednoho 2000. Samozřejmě jsme spokojeni s umístěním, zápasy tady v Bělovsi byly v mnoha případech hodně kvalitní, bohužel jsme se ale nevyhnuli některým výkyvům a špatnému fotbalovému projevu, jako třeba ve druhé půli proti Olympii. Na druhou stranu jsme tady byli schopni rozstřílet Ústí 6:1.

Po Náchodě se ale šušká, že si pohráváte s myšlenkou, Českou ligu dorostu opustit. Co je na tom pravdy?

Zatím uvidíme. Je pravda, že dorost patří v klubu k nejdražším, a  to se týká hlavně dopravy, kde se ta částka šplhá ke statisícům. Soutěž je to ale velmi kvalitní nejen pro náš klub, ale i pro celý region, protože z toho můžou do budoucna profitovat i okolní kluby.

Co mladší dorost ve Východočeském přeboru?

V mladším dorostu jsou kluci, kteří vycházejí ze žáků a jsou doplněni staršími kluky, u nichž ten fotbalový vývoj není tak rychlý, ale my je nezatracujeme. Opět jsem viděl hlavně tady doma hodně zápasů a paradoxně se nám daří se soupeři z horních pater tabulky a nedaří se nám se soupeři zespodu tabulky.

Přesuňme se k žákům.

U žáků nás pomalu doháněl problém ročníků 2004, 2003, kdy těch kmenových hráčů bylo hodně málo. Snahou některých trenérů se nám podařilo tyto soutěže hráčsky naplnit, přesto problémy máme. Opět zde ale opakuji, že nám nejde o tabulky, ale jde o to, jak se budou družstva prezentovat na hřišti.

Můžete být tedy konkrétnější?

U patnáctky je z toho herního projevu trochu zklamání, tam jsme si mysleli, že to bude o malinko lepší. Ale ještě uvidíme, jak to bude na jaře, protože ještě není dohraná první část soutěží. Pak se to bude dělit na dvě skupiny: 1. – 6. a 7. – 12. My víme, že budeme hrát v té druhé, a opět opakuji, je jedno, jestli budeme sedmí nebo devátí. Půjde hlavně o ten herní projev, zvednout hráče, protože těch kvalitních tam je také dost a je to jen otázka toho, aby se to obrátilo.

Co čtrnáctka?

Čtrnáctka je  doplněna hráči z Vamberka, Rychnova a dalších týmů. Kluci předváděli velmi zajímavý fotbal s nasazením, tady ten herní projev byl u mnoha hráčů velmi dobrý. Viděli jsme tu spoustu zápasů, kdy se klukům nedařilo, přesto to dokázali nakonec otočit. Na druhou stranu ale byly i ty, kde se jim dařilo a nakonec se prohrálo. Ale co jsem viděl, tak i když prohráli, tak z toho hřiště mohli odejít se vztyčenou hlavou.

Třináctka a dvanáctka – tam je problém s počty hráčů, takže jsme v mnoha případech hráli na krev. Hráčů máme hodně tady z okolí, což je dobré v tom, že ukážeme, že se tu v regionu talenti rodí. Otázka ale je, zda okolní kluby budou  do budoucna ochotny spolupracovat na tom, abychom to tady mohli, s ohledem na nový přestupní řád, hrát. Protože jestli to nebude hrát spádově Náchod, tak si myslím, byť bych to přál každému, ať si to vyzkouší, bude to špatné do budoucna  pro celý region.

U dorostu jsme se dotkli finanční stránky, jak je to u žáků?

Čtrnáctka a patnáctka to má náročnější, byť už nám odpadlo Ústí nad Labem a Most, takže v podstatě jezdíme Prahu, Varnsdorf, Jablonec, Liberec. Ty finanční náklady zde ale nejsou tak vysoké jako třeba u toho dorostu.

Ještě nám v hodnocení zbývají ti nejmenší.

U přípravek hrajeme soutěže krajského přeboru starších přípravek a mladší přípravky máme v okresních soutěžích. Účastníme se také turnajů předpřípravek 3+0. Tady opět musím zmínit neuvěřitelnou práci Jardy Dobývala, což je vzácný člověk, kterého by bylo potřeba naklonovat. Neustále nám hrozí, že už bude končit a já věřím tomu, že ještě chvíli vydrží, protože nám k dětem přichází nová mladá krev, ale ta se musí od někoho učit.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. FK Náchod 0 0:0 0
2. FC Hlinsko 0 0:0 0
3. SK Sparta Kolín 0 0:0 0
4. FK Letohrad 0 0:0 0
5. MFK Trutnov 0 0:0 0
6. FC Horky nad Jizerou 0 0:0 0
7. Sparta Kutná Hora 0 0:0 0
8. SK Vysoké Mýto 0 0:0 0
9. SK Poříčany 0 0:0 0
10. FK Velké Hamry 0 0:0 0
11. TJ Dvůr Králové nad.. 0 0:0 0
12. SK Benátky nad Jizerou 0 0:0 0
13. TJ Sokol Libiš 0 0:0 0
14. Sportovní klub.. 0 0:0 0
15. SK Tochovice, z. s. 0 0:0 0
16. FK Čáslav 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

TJ Dvůr Králové nad Labem
FK Náchod
2:0
Podrobnosti

Střelci týmu

Žádné statistiky střelců.

Nejbližší narozeniny

24.06.2021 Kacper Kochanek (12)
25.06.2021 Jaroslav Balcar (18)
25.06.2021 Oleksandr Iurina (16)
28.06.2021 Robin Metzner (26)
28.06.2021 Martin Netík (15)

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Primátor a. s. - hlavní partner Město Náchod Mados s.r.o. CDS s. r. o. Náchod Philipp sportovní trávníky Jako - sportovní vybavení Repon AM Gnol Fortuna AEROTEC Metal Conditioner SAAR GUMMI CZECH Internet i2
Ducháč OZ
Rivet Factory DRANA WIKOV Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy

Počet návštěv: 418219
Posledních 30 dnů: 5466 | Posledních 7 dnů: 1959 | Poslední den: 482

© 2021 FK Náchod s. r. o. | Všechna práva vyhrazena | fotbal@fknachod.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne