FK Velké Hamry vs FK Náchod

Místo: U stadionu 550, 46845 Velké Hamry
Rozhodčí: Zdeněk Šimek, David Beneš, Jaroslav Bednář; DFA - Martin Vlk

Přípravný turnaj Broumově

V neděli 3.4 2016 sehráli hřáči ročníků 2008 kategorie U8 přátelský turnaj v Broumově. Počasí bylo překrásné a kluci byly velmi natěšení, že si konečně po zimě strávené v hale  zahrají venku. Tento turnaj byl pojat jako ostrý test před zahájením sezony okresní soutěže v , které budeme zastoupeni  mužstvem Gepardi Náchod za tuto kategorii. A test to byl opravdu zdařilí.

Od prvních minut úvodního utkání byli naši kluci velmi aktivní a soupeře prakticky celí zápas nepustili na svoji polovinu. O naší aktivitě asi nejvíce vypovídá fakt, že náš brankář Milan Školník nemusel řešit ani jednu střelu na bránu během celého utkání. Jen škoda, že jsme nebyli více střelecky přesní a tak i přes veliký tlak se ujala pouze jedna trefa našeho hráče Lukáše Součka a tak zápas skončil 1:0 pro naše barvy.Jen pro doplněni informací první zápas jsme sehráli s mužstvem  Červený Kostelec .

Druhý zápas ke kterému jsme nastoupili proti týmu z Police nad Metují se nesl ve stejném duchu jako první zápas a opět jsme soupeře k ničemu nepustili a jak se říká náš brankář si klidně mohl vzít volno. Jedna změna přeci jen nastala a to v útočné fázi kde jsme se konečně začali prosazovat a po přesných trefách Štěpána Strnada, Jiřího Zeidlera a Václava Vančáka jsme v utkání dotáhli do vítězného konce v poměru 3:0  pro náš tým.

K třetímu utkání jsme nastoupili asi po půlhodinové pauze a to proti domácímu týmu Broumova. A jako by se na nás projevila lehká únava z předešlých dvou  utkání , které hned soupeř využil a ujal se hned na začátku vedení 1:0. Naštěstí se naši kluci rychle ze všeho oklepali a dvěma přesnými trefami Lukáše Součka a Štěpána Ptáčka překlopil skóre na svoji stranu . Soupeř se tentokrát, ale nechtěl tak rychle vzdát a přesnou trefou skóre srovnal na 2:2. A od té doby jako by si vzali na obou stranách obrany dovolenou a střelci si otevřeli účet. Nejprve naši kluci přesnou střelou Václava Vančáka opět strhli vedení na svou stranu v poměru 3:2 a v zápětí již druhou trefou v zápase našeho hráče Štěpána Ptáčka navýšili své skóre již na 4:2. Jenže soupeř opět ukázal svoji bojovnost a třetí přesnou střelu se snažil ještě skóre otočit na svoji stranu. Jenže v té chvíli si vzal slovo náš nejlepší střelec turnaje Václav Vančák a svým druhým a třetím gólem nejenže dovršil svůj hattrick v zápase, ale jednoznačně sebral soupeři naději na obrat v zápase. Poté jsme sice ještě nechali soupeře gólově vyjádřit jednou přesnou střelou, ale konečné slovo měli naši střelci kdy nejprve Matyáš Matějů už zvyšoval na 7:4 a následnou konečnou podobu skóre stanovil svou přesnou střelou Jan Téra. A tak po divoké přestřelce skončil zápas v poměru 8:4 pro naše barvy a nás čekal zápas o první místo v turnaji.

Do finálového zápasu proti Novému Městu nad Metují jsme opět nastoupili se stejnou aktivitou jako v prvních dvou utkáních turnaje a snažili jsme se soupeře přimáčknout k jeho bráně. Bohužel jsme se, ale nebyli schopni  střelecky prosadit a tak soupeř pomalu začal hru vyrovnávat a finále začalo nabírat na dramatičnosti. Hra se začala přelévat z jedné strany na druhou a napětí rostlo. I když nám stačila k celkovému vítězství i remíza snažili jsme se na to nespoléhat a zápas pokud možno strnout na svoji stranu. Jenže pak to přišlo po chybě našeho obránce Lukáše Součka se soupeř ujal vedení 1:0 a nám se začal velmi rychle zkracovat čas alespoň na remízový výsledek, který by nám zajistil prvenství v turnaji. A zde se ukázala největší síla našeho týmu, která se projevila zvýšenou aktivitou a neskutečnou bojovností našich hráčů o každý balón. A za tuto bojovnost nakonec v poslední minutě zápasu byli naši kluci odměněni. Po odražené střele od soupeřovy branky šel do souboje s brankářem náš hráč Lukáš Souček a špičkou své kopačky srovnal stav skóre na 1:1 čím odčinil své předešlé zaváhání po kterém se náš soupeř ujal vedení. A tak i díky této šťastné trefě jsme se nakonec stali celkovými vítězi turnaje.

Závěrem by se dalo říci, že celkový projev mužstva a předvedená hra nás může těšit a vzhledem k rozjíždějící se soutěži můžeme být se zimní přípravou a jejím zakončením spokojeni. Přesto víme kde máme ještě slabiny na, kterých musíme  zapracovat a také víme, že na vavřínech rozhodně usínat nebudeme a , že je před námi ještě spousta práce.

A jako vždy chceme velmi pochválit naše rodiče fanoušky za skvělou podporu po celý turnaj. Díky.

Žádné nadcházející události.

5. FK Letohrad 12 20:13 18
8. TJ Sokol Libiš 12 20:22 16
9. SK Poříčany 12 16:25 16