FK Náchod vs FK Chlumec nad..

Datum a čas konání: 11.5.2024 14:30
Místo: 1. máje 185
Rozhodčí: Vladan Haleš, Aleš Šob, Milan Fryš

POZVÁNKA PRO ČLENY FK NÁCHOD spolek

Pozvánka na řádnou členskou schůzi spolku

FK Náchod spolek, IČ: 48653586, se sídlem Náchod 1 - Běloves, 1.máje čp. 185, PSČ 547 01

zapsaný ve spolkovém rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, v oddílu L, vložce 2189

(dále jen „Spolek“)

zast. Ing. Milanem Vikem jako svolavatelem

svolává

v souladu se stanovami Spolku a občanským zákoníkem

řádnou členskou schůzi Spolku

která se uskuteční dne 4. 12. 2023 od 17:00 hodin v Hotelu Jindřich v Náchodě

(A) Pořad zasedání členské schůze:

1.         Zahájení a kontrola usnášeníschopnosti

2.         Volba orgánů členské schůze

3.         Zpráva o spolkové činnosti a hospodaření v uplynulém období

4.         Návrh plánu činnosti a hospodaření pro následující období

5.         Schválení změn stanov spolku

6.         Volba členů výkonného výboru včetně předsedy spolku, 1. místopředsedy spolku a  místopředsedy spolku s ohledem na uplynutí funkčního období

7.         Závěr

(B) Podrobnější popis k navrhovaným bodům

K bodu 3 pořadu zasedání

Dle čl. V., bodu 2, písm. a) stanov Spolku patří do pravomoci členské schůze Spolku projednání a schválení zprávy o činnosti a hospodaření Spolku.

Zpráva o činnosti a hospodaření Spolku za rok 2022 nebyla doposud členskou schůzí Spolku projednána a schválena. Z tohoto důvodu je tak navrhováno projednání a schválení zprávy o činnosti a hospodaření Spolku za rok 2022.

Zpráva o činnosti a hospodaření Spolku za rok 2022 je všem členům Spolku dostupná k nahlédnutí v sídle Spolku, tj. na adrese Náchod 1 - Běloves, 1.máje čp. 185, PSČ 547 01, a to každý všední den, po osobní domluvě s účetní paní Blankou Smejkalovou, tel. +420 724 074 392

K bodu 4 pořadu zasedání

Dle čl. V., bodu 2, písm. c) stanov Spolku patří do pravomoci členské schůze Spolku učinění návrhu plánu činnosti a hospodaření Spolku pro následující období.

Plán činnosti a hospodaření Spolku pro následující období, tj. rok 2024 nebyl doposud členskou schůzí Spolku navržen. Z tohoto důvodu je tak navrhováno jeho navržení.

K bodu 5 pořadu zasedání

Jsou navrhovány následující změny stanov Spolku:

1. Změna čl. IV., bodu 10 stanov Spolku

Popis změny:

Navrhuje se zkrácení lhůt k nápravě stanovených v těchto článcích. V čl. IV, bodu 10 písm. a) se původní lhůta v délce 60ti dnů zkracuje na 5 dnů a v čl. IV, bodu 10 písm. b) se původní lhůta v délce 30 ti dnů zkracuje na 10 dnů.

„10) Pozastavení členství ve Spolku

1. Členství ve Spolku bude členovi pozastaveno, pokud nesplní v termínu členské povinnosti, zejména nezaplatí členské příspěvky. Na tuto skutečnost bude člen písemně upozorněn.

Pokud člen sjedná nápravu do 5 ti dnů ode dne písemného upozornění, bude pozastavení členství zrušeno.

1. V opačném případě bude členovi zasláno písemné upozornění na možnost vyškrtnutí z řad členů Spolku, a jestliže ani po tomto upozornění nesplní člen do následujících 10ti dnů veškeré svoje povinnosti, může být z řad členů Spolku vyškrtnut (viz bod 11 písm. b tohoto článku IV.)“

Zdůvodnění změny:

Důvodem navržené změny stanov Spolku je zefektivnění a zjednodušení administrace pozastavení a případného ukončení členství ve Spolku pro nesplnění členských povinností. Dosavadní zkušenosti ukázaly, že původní dlouhé lhůty nevedou členy k nápravě a ukázalo se, že členové (pokud mají v úmyslu ve členství ve Spolku pokračovat) splní (své doposud nesplněné povinnosti) většinou bezodkladně po obdržení výzvy.

1. Změna čl. V., bodu 5 stanov Spolku

Popis změny:

Navrhuje se snížení potřebné většiny pro usnášeníschopnost a rozhodování členské schůze Spolku.

Předmětné ustanovení stanov se navrhuje změnit tak, že nově má znít následovně:

Členská schůze je usnášeníschopná, je-li přítomna nadpoloviční většina všech členů spolku a rozhoduje nadpoloviční většinou přítomných členů.“

Zdůvodnění změny:

Dosavadní zkušenosti ukázaly, že současná většina potřebná pro usnášeníschopnost a rozhodování členské schůze Spolku se ukázala jako příliš omezující a navrhuje se její snížení, tak aby mohla být snadněji přijímána rozhodnutí členskou schůzí Spolku.

1. Změna VI., bodu 1 stanov Spolku

Popis změny:

Navrhuje se možnost kooptace členů výkonného výboru Spolku, u kterých došlo k předčasnému ukončení jejich funkce. Nově by noví členové mohli být zvoleni ostatními členy výkonného výboru, a to do nejbližšího zasedání členské schůze Spolku.

Předmětné ustanovení stanov se navrhuje změnit tak, že nově má znít následovně:

Výkonný výbor je kolektivní výkonný orgán spolku. Výkonný výbor má sedm členů. Jeho členy jsou předseda spolku, dále 1. místopředseda spolku, místopředseda spolku a čtyři členové výkonného výboru. Jednotliví členové výkonného výboru jsou do svých funkcí individuálně voleni členskou schůzí spolku na dobu 4 let. V případě jakéhokoli předčasného ukončení funkce některého člena výkonné výboru, je výkonný výbor oprávněn kooptovat náhradní členy výkonného výboru, a to až do nejbližšího zasedání členské schůze, kde dojde k řádné volbě chybějících členů výkonného výboru. Výkonný výbor se usnáší o svých rozhodnutích prostou většinou hlasů všech svých členů a o svých rozhodnutích pořizuje zápis.“

Zdůvodnění změny:

Důvodem je umožnění Spolku flexibilně reagovat na situace, kdy dojde k předčasnému ukončení funkce členů výkonného výboru a zabránění situace, kdy by výkonný výbor nemohl plnit svoji funkci z důvodu nedostatečného počtu svých členů.

K bodu 6 pořadu zasedání

Je nutné jmenovat všechny členy výkonného výboru, neboť všem předchozím členům výkonného výboru jejich funkce již zanikla.

V Náchodě dne 23. 11. 2023

Ing. Milan Vik, svolatel v.r.

Žádné nadcházející události.

5 gólů

Oliver Zabrzeski

Lukáš Knap