FK Náchod vs TJ Ligmet Milín

Datum a čas konání: 20.7.2024 11:00
Místo: Náchod - Běloves

Boj proti rasismu

Prohlášení o uplatnění zásad proti rasismu

FK Náchod spolek se řídí programem boje proti projevům rasismu sestaveným organizací FARE (Footbal Against Racism in Europe), který je shrnut v následujících bodech:

1.) Na svých webových stránkách, denním tisku i v materiálech k domácím mistrovským utkáním vydá prohlášení o nulové toleranci k rasistickým projevům na stadionu, včetně konkrétních postihů.

2.) Veřejně, prostřednictvím médií, odsoudí rasistické projevy, ke kterým na stadion dojde.

3.) Neprodá permanentní vstupenku osobám, které se v minulosti takového jednání prokazatelně dopouštěly.

4.) Udělá opatření na zamezení prodeje rasistické literatury na stadionu a v jeho okolí.

5.) Disciplinárně potrestá svoje hráče, který se dopustí projevů rasistického chování.

6.) Ve věci boje proti rasismu postupovat jednotně ve spolupráci s ostatními kluby.

7.) Ve svém úsilí zamezovat rasistickým projevům úzce spolupracovat s Policií ČR.

8.) Odstraňovat okamžitě všechny rasistické nápisy a symboly v prostorách stadionu.

9.) V otázce zaměstnání v rámci klubu zastávat politiku „stejných příležitostí“.

10.) Spolupracovat se všemi organizacemi a uskupeními, jako jsou hráčská asociace, fan kluby, školy, dobrovolné organizace a v neposlední řadě i státní správa, v zájmu zvýšení povědomí o úsilí eliminovat nejrůznější rasistické projevy.

Žádné nadcházející události.

TJ Dvůr Králové nad Labem

13.07.2024 Tadeáš Rýdlo (7)
16.07.2024 František Baláž (37)