Košík 0
máte dotaz na náš klub
FC Spartak Rychnov nad Kněžnou FK Chlumec nad Cidlinou B FK Vysoká n. L. Fotbalový klub Jaroměř SK Červený Kostelec SK Česká Skalice SK Dobruška, z. s. SK Libčany SK Solnice SK Týniště n. Orlicí Sportovní klub Jičín TJ Dvůr Králové nad Labem TJ Jiskra Hořice TJ Sokol Třebeš TJ Sokol Železnice
5. česká fotbalová liga, 8.kolo

Fotbalový klub Jaroměř : FK Náchod

8.kolo
5. česká fotbalová liga
Fotbalový klub Jaroměř
Fotbalový klub Jaroměř
3 : 1
(1 : 0) (2 : 1)
FK Náchod
FK Náchod
Ne 29.09.2024 16:30
Lužická 556, 55101 Jaroměř

První porážka náchodských mužů přišla v osmém kole na půdě Jaroměře.

FK Jaroměř – FK Náchod 3:1

Na úvodní branku utkání se v Jaroměři čekalo do 11. minuty. Střelu domácích tečoval před vlastním brankářem Petřík a Jaroměř vedla 1:0. Ve 22. minutě byli hosté blízko vyrovnání, proti sraženému centru se ale vyznamenal skvělým zákrokem domácí gólman Červenka. Vzápětí si domácí gólman připsal další důležitý zákrok proti křížné střele Havleny. Po půl hodině hry dostali hosté výhodu trestného kopu z hranice velkého vápna. Míč si postavil Havlena, ale trefil jen břevno jaroměřské branky.

Vstup do druhé půle měli lepší domácí. Nejprve zahrozil hlavičkující Podolník, aby se v 59. minutě radovali jaroměřští příznivci podruhé. Domácí podnikli rychlý protiútok po křídle, střílený centr si našel na zadní tyči Exnar a nezaváhal – 2:0. O chvíli později lapil hlavičkový pokus Rojšla domácí gólman Červenka. V 68. minutě domácí definitivně rozhodli. Jaroměř sehrála pěkně akci po standardní situaci, kdy se míč dostal až k zakončujícímu Exnarovi, a ten opět nezaváhal – 3:0. Čestného úspěchu se ale zaslouženě dočkal i Náchod. Po spolupráci s Malým uzavřel na konečných 3:1 Havlena.

Fakta – branky: 11. vlastní, 59. a 68. Exnar – 73. Havlena. Rozhodčí: Martínek – Valihora, Černý. ŽK: 3:3. Diváci: 189. Poločas: 1:0.

Hodnocení trenéra

Těžko se mi to utkání hodnotí, zklamání je ještě hodně aktuální. V zápase jsme byli slabí v nasazení, odvaze, kreativitě. Nastoupili jsme proti soupeři s dobrou aktuální formou, hrající jednoduchý fotbal dlouhých míčů do útočníka, který si s mnoha míči dokázal velmi dobře poradit. Zároveň hrála Jaroměř s vysoko postavenou obranou a nám se bohužel nedařilo tohoto postavení a velkých prostorů za obranou využít.

Utkání začalo pro nás hrozivě, naší nevynucenou chybou – vlastní brankou při poměrně jednoduché standardní situaci. Následně jsme hráli s míčem na kopačkách, ale naše kombinace nevedly až do vápna soupeře, ani k ohrožení branky a poměrně často, na naše poměry, jsme končili chybou ještě na vlastní polovině. V první půli jsme byli vyrovnání nejblíže jen po přímém kopu, který zastavilo břevno branky soupeře. Bohužel jsme si ale více příležitostí nevytvořili.

Druhý poločas pokračovala z naší strany platonická hra. Dlouhé držení míče v málo nebezpečných prostorech nás k vyrovnání ani nepřiblížilo. Nebyli jsme dost dobří v pohybu při ofenzivě, a tak jsme se trápili už v předfinální fázi. Místo toho, abychom vyrovnali, udělali jsme chybu v defenzivě, které soupeř využil a navýšil na 2:0. Následoval další jednoduchý nákop, vyhraný souboj, a soupeř navyšuje na 3:0. My jsme nehodili ručník do ringu, i když situace nebyla dobrá. Rychle se nám podařilo snížit a začali jsme se více tlačit do vápna. Soupeř začal hru kouskovat, aby otupil tlak. I přes naší zvýšenou aktivitu se nám více branek se nám už vstřelit nepodařilo.

Z utkání jsme odešli spravedlivě bez bodů a se spoustou otazníků nad kolektivním výkonem i výkony jednotlivců. Nezbývá nám nic jiného, než vzít tuto facku za správný konec a zapracovat na tom, aby se nám taková chyba už nestala.

Průběh zápasu

11'
J. Nejman
35'
(A. Kočnar) S. Kosztyák
46'
A. Kočnar
50'
59'
M. Exnar
(D. Volf) P. Simon
59'
M. Punar
67'
68'
M. Exnar
(K. Bąk) J. Petřík
68'
(M. Malý) O. Váňa
68'
(M. Malý) J. Havlena
73'
(K. Kudasiewicz) A. Čejchan
75'

Sestavy

ZÁKLADNÍ SESTAVY
 
ME
Exnar M.
Hladík J.
Jiří Hladík
 
Nejman J.
Josef Nejman
 
Váňa O.
Oliver Váňa
 
NÁHRADNÍCI
REALIZAČNÍ TÝM
Malý M. Trenér A týmu mužů
Martin Malý
 
Nejman D. Asistent trenéra
DN
 
Pohl V. Sportovní manažer/vedoucí mužstva
Václav Pohl
 

Informace o zápase

Místo utkání: Lužická 556, 55101 Jaroměř
Rozhodčí: Miroslav Martínek, Jaromír Valihora, Michal Černý; DFA - Martin Malena
Diváků: 189
1. FK Náchod 30 71:36 59
2. SK Solnice 30 68:43 53
3. TJ Sokol Třebeš 30 54:42 52
4. TJ Dvůr Králové nad Labem 30 52:43 51
5. Fotbalový klub Jaroměř 30 55:40 50
6. FK Chlumec nad Cidlinou B 30 57:49 50
7. Sportovní klub Jičín 30 61:46 43
8. SK Týniště n. Orlicí 30 40:46 42
9. SK Dobruška, z. s. 30 44:54 40
10. FC Spartak Rychnov nad Kněžnou 30 48:52 39
11. SK Libčany 30 52:53 34
12. TJ Sokol Železnice 30 42:45 34
13. SK Červený Kostelec 30 44:61 32
14. FK Vysoká n. L. 30 45:65 32
15. SK Česká Skalice 30 40:66 29
16. TJ Jiskra Hořice 30 36:68 28
Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

Jakub Jansa
01.07.2025 Jakub Jansa Dorost U17
16
Adam Kočnar
01.07.2025 Adam Kočnar Muži A tým
20
Kamil Mariusz Kudasiewicz
02.07.2025 Kamil Mariusz Kudasiewicz Muži A tým
21
Michael Štěpánek
03.07.2025 Michael Štěpánek U11
11
Barbora Řeháková
03.07.2025 Barbora Řeháková Dívky
13

Podporujte a sledujte nás

Partneři a sponzoři

Generální partner
Hlavní partner